მას შემდეგ, რაც წლევანდელ ზამთარს საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონში თოვდა, დედაქალაქშიც გათოვდა... სოციალურ ქსელებში თბილისელები ულამაზეს ფოტოებს აქვეყნებენ.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, 17-18 თებერვალს საქართველოში მოსალოდნელია ჰაერის ტემპერატურის მნიშვნელოვანი დაკლება, ნალექი, უმეტესად თოვლის სახით, მაღალმთიან რაიონებში ნისლი და ქარბუქი, ზღვაზე 3-4 ბალიანი ღელვა. მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა შესაძლებელია დასავლეთ საქართველოს მდინარეებზე წყლის დონის მნიშვნელოვანი მატება, ხოლო მთიან ზონებში თოვლის ზვავების ფორმირება და მეწყრული პროცესების ჩასახვა - გააქტიურება გამოიწვიოს.
საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესების, ქარბუქის, ლიპყინულის და ზვავსაშიშროების გამო შასაძლებელია შეიზღუდოს ტრანსპორტის გადაადგილება.
19-22 თებერვალს ღამის საათებში გაძლიერდება ყინვა, დასავლეთ საქართველოს დაბლობში -4, -6, ქვემო ქართლის ბარში -5, -7 და შიდა ქართლის ბარში -11, -13 გრადუსამდე. კოლხეთის დაბლობზე ღამის საათებში ტემპერატურის მნიშვნელოვანმა დაწევამ შესაძლებელია ციტრუსოვანი კულტურების (განსაკუთრებით ლიმონის) დაზიანება გამოიწვიოს.
კარგია! იქნებ მიჯირყვნოს კორონა-ვირუსი.
ჩვენი ოლიგარქები, ანუ რევოლუციებით გამდიდრებული პარტიული ფუნქციონერები, სწორედ რომ კომპარტიის პროდუქტებია და სანამ წულუკიძის სახლკარს გადაწვავდეთ და მერე რაც გადარჩება სახლში წაიღებდეთ, კარგად შეისწავლეთ ბიოგრაფიები და ნახეთ ეს მილიონერები არიან თუ არა თავად ნაკომუნისტარ ნაფუქნციონარები , ცეკა ტეკა და შევარდნაძე არიან თუ არა მათი წამოყვინჩილების წყაროები , ნუ ივიწყებთ კომპარტიას, ის ცოცხალია და სრული სპექტრით გიზით პარლამენტსა და მთავრობაში, ეს ისინია სწორედ და თუ ვინმე არ არის, მათი ბადიშია ან ნათლულია , იქ ორიოდ მოწმედ რომ ყავთ მოყვანილი , არაფერს ცვლის, როგორც კი სათქვენოს რამეს გააკეთებს, მაშინვე დატოვებს იქაურობას და საკანში დაიკავებს ადგილს , ან სასაფლაოზე ! ასი წელია რევოლუციაში, რეპრესისასა და ექსპროპრიაციაში გამყოფებენ !! იცოდეთ ახალი რევოლუცია და განკულაკება ისევ ამათ მოუტანს მეტ სიკეთეებს და არა თქვენ , ჯერ რევოლუციით ხალხს არსად არაფერი მიუღია ,იმის გარდა , რაც გაქვთ ახლა-ეგ რევოლუციით მიღებულია, რომ გაქვთ , კიდევ გინდათ ? ! შეასრულეთ თქვენი დემოკრატიული მოვალეობა და აღარ იქნება უსამართლობა , გაიაზრეთ ვის აძლევთ ხმას და თუ აძლევთ მერე პასუხს რატომ არ სთხოვთ, მიტინგზე რო დაიარებით 30 ლარად და ხმაში ოც ლარს იღებთ , მაგით მართავთ სახემწიფოს , ესენი თქვენ არ მოიყვანეთ და თქვენ არ არჩენთ ამათ ? უცეცხლო გზა რომ არსებობს შვეიცარიასა და შვეციაში , ავსტრიაში გლეხებისა და მუშების ადამიანური ცხოვრებისათვის , მიტინგებითაა და რევოლუციებით , თუ იცით ?! აქ არც კაპიტალიზმია და არც სოციალიზმია , ეს სამოხელეო პარტოკრატიის დიქტატურაა და თქვენ, ხალხმა დაუშვით ეს , სხვას ნურაფერს აბრალებთ ! ეგერ 60 ათასი დარეგისტრირდა გერმანიაში ფერმერების დამხმარეებად მიდიან და იმ 1 მილიონ ემიგრანტს შეუერთდებიან ვინც იქ მუშად და მუშის დამხმარედ მუშაობით აქ ოჯახებს არჩენენ, როგორ ეგა ძირმომპალ კაპიტალიზმში ? როგორ და ეგრე , რომ იქაა დემოკრატია და საბაზრო ეკონომიკა თავისუფალი კონკურენცია, აქაა მარაზმი საბჭოთა სოციალიზმიდან ამათ მიერ გადმოკეთებული !