"ეს იაკობ ადაძეა - მოცეკვავე უხუცესთა ანსამბლიდან, პანდემიამ სახლში გამოკეტა და როცა ცეკვა მოწყურდება, ასე მართავს რეპეტიციას"
ეროვნული ბიბლიოთეკის დირექტორი, გიორგი კეკელიძე "ფეისბუქზე" უხუცესი მოცეკვავის იაკობ ადამაძის ვიდეოს აქვეყნებს, რომელსაც უამრავი გაზიარება აქვს.
როგორც კეკელიძე აღნიშნავს, ადამაძის შესახებ ფილმს იღებენ და სწორედ ამიტომ ესტუმრნენ მას მაღალმთიან სოფელში.
"ეს იაკობ ადაძეა – მოცეკვავე უხუცესთა ანსამბლიდან. პანდემიამ სახლში გამოკეტა – მაღალ მთაში, სოფელ მეკეიძეებში. მაგრამ როცა ცეკვა მოწყურდება, ასეც მართავს რეპეტიციას. ან რეპეტიციას რატომ, თუნდაც კონცერტსაც. აჰა, ფრაგმენტი ამ დიდი კონცერტიდან – ერთი შემსრულებლით და უმაყურებლოდ.
ამ ძალას სხვა ვარჯიში სჭირდება, სხვა ილეთები. ეს გულის ილეთებია – მერე კარნახობს გარესხეულს.ახლა სწორედ იაკობი გვმასპინძლობს. ნათელა გრიგალაშვილი და მე მასზე მინი-ფილმს ვიღებთ – ჩვენი წამოწყებული სერიალიდან. ამ სერიას #იაკობისცეკვა ერქმევა" - წერს გიორგი კეკელიძე და ვიდეოს აქვეყნებს.
ჩვენთანაც კი გაჭირდება ისეთი მოცლილი საჯარო მოხელის ნახვა როგორიც გიორგი კეკელიძეა, თან მოცლილი იყოს თან ბენდუქიძის სულს აუღვლენდეს ხოტბას მარადჟამს აბა ეცადეთ მეორეს თუ ნახავთ სადმე.