პანკისში მომხდარი მკვლელობის საქმეზე ბრალდებულს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა
პანკისის ხეობაში, სოფელ დუისში მომხდარი მკვლელობის საქმეზე ბრალდებულს აღკვეთი ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა. შესაბამისი გადაწყვეტილება მოსამართლე ვერიკო ზათიაშვილმა გამოაცხადა. სასამართლო სხდომაზე სახელმწიფო ბრალდება დაკავებულის მიმართ პატიმრობას ითხოვდა, ხოლო დაცვის მხარეს შუამდგომლობა არ გააჟღერა და აღნიშნული საკითხის გადაწყვეტა სასამართლოს მიანდო.​
საქმე ეხება 17 იანვარს, პანკისი ხეობის, სოფელ დუისში მომხდარ მკვლელობას, სადაც 40 წლის იბრაჰიმ ქავთარაშვილს მეზობელმა ცივი იარაღით 12 ჭრილობა მიაყენა. მომხდარზე გამოძიება 10-ე მუხლით მიმდინარეობს. საქმეზე წინა სასამართლო სხდომა 15 მარტს ჩაინიშნა.
შსს-მ ბათუმში მომხდარ ინციდენტზე, რა დროსაც, ირაკლი ჩავლეიშვილს აქტივისტებმა თავზე ნაგავი დააყარეს, გამოძიება დაიწყო
"ფორმულას" ინფორმაცია არის თავდასხმა პოლიციაზე... სიუჟეტში მოხსენიებული პირები შსს-ს თანამშრომლები არ არიან" - უწყების განცხადება
"ენა გააჩერე! სიზმარში ხომ გელანდებოდა? კიდევ მოგელანდება" - პროცესზე გიორგი შაქარაშვილის დედის განცხადებები ბრალდებულებმა გააპროტესტეს