რა ვითარებაა ქვეყნის მასშტაბით ტყეებსა და მინდვრებში, სადაც ხანძრის ქრობა ამ დრომდე გრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური ბუნებაში გაჩენილი ხანძრების ჩასაქრობად უწყვეტ რეჟიმში მუშაობას განაგრძობს.
როგორც საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია ნათქვამი, ღამის განმავლობაში გაჩნდა 2 ახალი კერა - გურიაში, სოფელ მამათში და სამცხე-ჯავახეთში, ასპინძაში.
"გურიასა და ასპინძაში ხანძრები ლიკვიდირებულია. ერთი კერაა დარჩენილი სამეგრელოში - დობერაზენში ხანძარი ლოკალიზებულია და მიმდინარეობს სალიკვიდაციო სამუშაოები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური მოსახლეობას მოუწოდებს - თავი შეიკავონ მინდვრებში და სახნავ მიწებზე ბალახის დაწვისგან. დასავლეთ საქართველოში ძლიერი ქარია და მშრალი ამინდი, რაც ხელს უშლის მეხანძრე-მაშველებს ხანძრების სალიკვიდაციო სამუშაოებში. მინდორში და სახნავ მიწებზე ბალახის დაწვამ შეიძლება გამოიწვიოს ხანძრის გავრცელება როგორც საცხოვრებელ სახლებზე, ასევე ტყის მასივებზე", - ნათქვამია ინფორმაციაში.
ინნა
რუსები აჩენენ ძალით, პირდაპირ ვერ ვიშვერთ ხელს, უარესი არ დაგვმართოს, მაგრამ ჩვენს გლეხებს რატომ აბრალებთ მიწების დასყფთავებისას აჩენთო?!