შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1958 წელს დაბადებული თ.პ. ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ბორჯომში დააკავეს.
დანაშაული 13-დან 17 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალმა შვილს - 1979 წელს დაბადებულ ი.პ.-ს, თავიანთ საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი ადგილზე გარდაიცვალა.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.
აღნიშნულ ინფორმაციას შინაგან საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
ჩვენს გარშემო ცხოვრობს ადამიანები სრულიად შემოქმედებასა და წესიერებაში და ქმნიან უზარმაზარ ადამიანურ დამოკიდებულებასა და ენერგიას და ემსახურებიან სიცოცხლეს. სრულიად არ არიან ჩაკეტილობაში და ისტორიულად იცავენ შუამდინარეთსა და ხმელთაშუა ზღვის კულტურასა და მოდგმას. ერთნაირი ზიქრი და ნაზმა გააჩნიათ ყველაზე პროგრესულ იუდაიზმთან და შემოქმედებასა და გაგებაში არიან. არ არიან წვეტიან აზრებსა და ვირთხაობაში და ვითომ მაღალის გაგებაში არ არიან ფარისევლობაში. თუ არა მათ მიერ ისტორიაში განხორციელებული მოდერნიზმებისა ახლა რა იქნებოდა თბილისი ან საქართველო უფალმა უწყის, ხოლო ისევ ამათი უნიათობისა და ფარისევლობაში, სადაც ერთი ადამიანი არ არის სხეულის ყურებაში (სხვა გაგებით ვერასდროს შექმნის საქართველო პოლიტიკასა და ეკონომიკას და შეაყარე კედელს ცერცვის ექნება ადგილი. რაც არ უნდა გელაპარაკოთ კოვიდთან სხეულის შეხებასა და გაგებაზე, არასოდეს მოგეცემათ სარწმუნოებასა და საქმეში, რადგან ვინც უნდა იყოს ამის გაგებაში თავი აქვს ჩაყოფილი სილაში, ხოლო ზედაპირზე სამოქალაქოები მუდმივად ისაუბრებენ სიმპტომატიკის ქცევაში, სადაც ექიმობას კი არა აქვს ადგილი, არამედ ტექნოლოგიებსა და ჩინოვნიკობას, სადაც ეს ე.წ. ექიმები იქნებიან პირველი მსხვერპლიც, ხოლო სისტემა გაატარებს ამას), ხოლო სახეზეა ტრიგლიცერიანთა ადამიანების ხროვა სისტემურ მაფიოზურ ქცევაში, სახეზეა ერის წახდენა და გახრწნა, ხოლო ერი დაკარგვაშია, საქპოლიმფრასტრუქრურა ყველაზე ჩამორჩენილი საზოგადოებას წარმოადგენს დუნიაზე, რისი ხურდაზეა შექმნილი საქართველოს ჟურნალისტიკა. ერთი ჩამორჩენილი, ვიწრობომონდურ ქცევაში უწესო მაფია და დაკარგული ეროვნება. აი ესაა სახეზე, სადაც დედა კლავს შვილს, შვილი დედას, ცოლი ქმარს, ქმარი ცოლს, ბავშვები ერთმანეთს, ვერ თხოვდება ქალი და ერი დემოგრაფიულად იკარგება, ხოლო ქუჩა სივრცე ადამიანთა ცხოვრებისა არა ადამიანობაშია(თანაც გაბომჟებასა და გახრწნაში), ხოლო ისინი ვინაც ადამიანის გაგებაში კლავდნენ ადამიანებს, ადამიანებს გაგებაში,სადაც არ უნდა იყვნენ ვერ გახდებიან ადამიანის გაგებაში, რადგან გაგებაში ადამიანი არ იკვლება>>>>>>>>ესააა უბედურება, რომელსაც პატრონი არ გააჩნია, გარდა ამის შემქმნელისა, რომელიც ჩურჩინა გუდას პოზაშია, ხოლო ერი იკარგერბა უუნარობასა და ამ ნიშნის ვიწრო მაფიოზურ თამაშებში, სადაც არც ბერლუსკონი იბადება და არც ფრანკო(არ შეიქმნება ვერც უნდილაძეები და არც საკაძე-ამილახვრები. დადიანზე საუბარიც არ იქნება და არც შერვაშიძეობაზე)>>>>>>>>>>>>არ არსებობს კავკასიაში ერი, რომელსაც მოყვასის გაგება არ გააჩდეს და არ იდგეს განვითარების გზაზე, შემოქმედების გზაზე, გარდა საქართველოსი, ხოლო აქ რაც ხდება და რატომღაც ხდება ეს საზიზღრობას წარმოადგენს ქვეყნისა და ერისა და ამას მომავალი არ გააჩნია. აქ ყველა მიიღებს თავისას, რადგან ყველამ დაკარგა საღი აზროვნების უნარი>>>>>>>>>სად ხდება ეს? ბიბლიური მოდგმის ერში, რომელსაც მფარველობს ღვთიშობელი? ამიტომ გამოყარეთ ციხიდან ვრედიტელები და გადაამზადეთ ლიტურგიაში და დაუსვით საქართველოს უფალის გაგებაში? მივმართავ კავკასიაში ყველა მუფტს, მისცეს საქართველოს იმის ახსნა, რატომ ხდება ეს საზოგადოებაში. მივმართავ სუფიზმს, რადგან ნესტორიანელმა ბერმა მისცა ხელდასმა მუჰამედს (დიდება უფალს), გთხოვთ გაითვალისწინოთ ბიბლიური ერის მოწყვლადობა და მარიამის დიდებითა და სახელით ამოუდგეთ მას გაჭირვებასა და შექმნილ მოწყვლადობაში>>>>>>>>>> ეს რაც ხდება საქართველოში ნიშნავს ადამიანის მოდგმის გაუცხოებას, ხოლო ეს არ ხდება ჩინეთში, არ ხდება ტიბეტში, არ ხდება მუჰამედის კავკასიაში, ხოლო ერთი წელია მთლიანად გადართული ვარ კავკასიის სხვადასხვა მისტიკური შრეებისა და კულტურის დანახვაზე და ძალიან კარგად ვიცნობ მუჰამედის ადამიანს, თავისი ნაზმათი და ზიხრებით, თავისი ისტორიული, თუ დღევანდელ სახიერებაში, ხოლო საქართველოში რაც ხდება ეს მიუღებელია, ეს მიუღებელია, ხოლო საჭიროა ამის ფაქტორების ამოხსნა. შექმნილ ვითარებაში გარკვევა, თორემ ყველაფერი დაგრჩებათ უკან, რადგან ყველაფერი ცნობილია 1985 წლიდან. ეს ისტორია ჩვენს თვალწინ დაიწერა და ეს არქივებიდან კი არაა ამოსაღები. რაც შექმენით გეყოფათ, გეყოფათ. ამის იქით ხრამია და დასაკარგი, ხოლო თქვენ ყველას ფინახარი გადევთ სახეზე. დიახ ყველას>>>>>>იცოდეთ არაფერი ღირებულება არ გააჩნია თქვენს ეშმაკობაში ნაშოვნ ფულსა და ქონებას. ეს ეხება ბერსა და ერს, ყველა ეს ფული ნაშოვნია არა შემოქმედებასა და ადამიანის გაგებაში, არამედ მოტყუებასა და ფარისევლობაში, რაც გრძელდება, ხოლო ერსა და ქვეყანას შემოქმედებასა და სახიერებაზე მოთხოვნა აქვს დაკარგული, ხოლო 1990 წლიდან მოყოლებული ყველა ერთმანეთზე უარესი ჯგუფები მართავენ საქართველოს და დღესაც იგივე გრძელდება, სადაც არავის არ ახსოვს ქვეყანა და ადამიანი>>>>>>>>>>>ამ საქართველოს ქმის ქრისტეს გაგებაში საქართველოს ეკლესიის სინოდი, საქართველოს ეკლესიის საპატრიარქო და გაიძახის ფულის შოვნაში, რომ ამას ქმნის ქრისტე, უფალი ჩვენს გამოცდასა, ცხოვრებაში და რაც ხდება თურმე ეს უფალის ნება და საქმეა. საქართველოს ავტოკეფალიური ეკლესიის ადამიანი არის არა უფლის საქმესა და გაგებაში, არა ადამიანი, არა ქრისტიანული საზოგადოება, არა მარქსისა, არა მუჰამედის ადამიანიც. ეს სახეზეა, სახეზეა მტრობა ქართველობისა, რასაც ჩადის საქართველოს სინოდი ავტოკეფალიის ეკლესიაში. მივმართავ უფლის ეკლესიის მსოფლიო პატრიარქს მოავლინოს საქართველოში მისიონერები და მიიღოს ყველა ზომა და სანქცია ქართველი ერის განადგურებასა და გახრწნაზე. დიდება უფალს!
beso-ს რამდენს წერ ბესარიონ,გრაფომანად ჩამოყალიბდი.