"გზები გაიყო, მიზეზი პარლამენტში შესვლა-არშესვლა თემა არაა" - ჯაფარიძის პირველი კომენტარი "გირჩში" არსებულ უთანხმოებაზე
"გირჩის“ ლიდერი ზურაბ ჯაფარიძე აცხადებს, რომ "გირჩი" არ დაუტოვებია და პარტიის ლიდერად რჩება.
ამასთან, ზურაბ ჯაფარიძემ ჟურნალისტებთან პარტიაში არსებულ ვითარებაზე კომენტირებისას დაადასტურა, რომ პარტიაში დიდი ხანია არსებობდა უთანხმოება. რაც შეეხება უთანხმოების მიზეზს, როგორც ჯაფარიძემ აღნიშნა "გარეთ არაფრის გამოტანას არ აპირებს".
„მე პარტია არ დამიტოვებია, რა პოზიციაც აქ იყო ოპოზიციის მიერ წარდგენილი მაგასთან დაკავშირებით, „გირჩში“ ერთიანობაა. რაც სტატუსში დავწერე, ახლაც იგივეს თქმა შემიძლია. ჩემი და ამ ადამინების გზები გაიყო, დანარჩენს მომავალი გვიჩვენებს. პარლამენტში შესვლა-არშესვლა თემა არაა. პარტია არც მე ვარ და არც ეს ადამიანები, ვინ იქნება „გირჩში“, ამას მხარდამჭერები გადაწყვეტენ, ის ადამიანები, ვისაც საკუთარი ცხოვრების წლები, დრო, ენერგია და ფული აქვთ ჩადებული „გირჩში“. ვრჩები „გირჩის“ ლიდერად. იყო პირობები, რა პირობებშიც ამ ადამიანებს ვთავაზობდი, რომ ერთად საქმის კეთება გაგვეგრძელებინა, რაზეც მითხრეს, რომ ეს პირობები მიუღებელი იყო, ამის შემდეგ დავამთავრე ამ ადამიანებთან საუბარი ”, - აღნიშნა ჯაფარიძემ.
ცნობისთვის, „გირჩის“ ლიდერი ზურაბ ჯაფარიძე სამ თანაპარტიელს ემიჯნება. როგორც მან განაცხადა, პარტიულ საქმიანობას სანდრო რაქვიაშვილთან, ვახტანგ მეგრელიშვილთან და იაგო ხვიჩიასთან აღარ გააგრძელებს.
63
.. ტიპიური, შულერი, ახლა აღარ უნდა ამ ხალხან ურთიერთობა!!! უფრო მსუყე შეთავაზეს, ,,აზიური''!!! Кидала !!! ამათ ხმა როგორ მიეცით , და თუ მიეცით,რატომ იქნებ აგვიხსნათ, აგვხილოთ თვალები!!!
ყოჩაღ ბიჭებო დაიქსაქსეთ და პარლამენტსაც არ გაეკაროთ, რაც ნაკლებად გიხილავთ მით უმჯობესია...
"ვფიქრობ, ბანკები პოლიციამ ან დაცვის სამსახურების სავალდებულო სწავლებაგავლილმა თანამშრომლებმა უნდა დაიცვან" - რას წერს კახიშვილი?
"ეს ხელმოწერა შეიძლება დროებით აღმოჩნდეს პოზიტიური სიგნალი" - როგორ ეხმაურებიან ოპოზიციაში "ოცნების" გადაწყვეტილებას?