"პირი, ვისაც ავჭალაში ესროლეს, გაჩერებულ ავტომანქანაში იმყოფებოდა" - რას ყვება შსს-ს წარმომადგენელი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლის, კახა მურადაშვილის განცხადებით, ავჭალაში, პირი, ვის მიმართაც გასროლა განხორციელდა, გაჩერებულ ავტომანქანაში იმყოფებოდა.
მისი განცხადებით, უწყება გარდაცვლილის ვინაობის შესახებ კომენტარს მოგვიანებით გააკეთებს.
„გარდაცვლილია ერთი ადამიანი. ამჟამად მიმდინარეობს ინტენსიური საგამოძიებო მოქმედებები, ადგილზე არიან ექსპერტ-კრიმინალისტები. დამატებით განცხადებებს მოგვიანდებით გავავრცელებთ. ამ ეტაპზე, სხვა კითხვებზე პასუხის გაცემა ხელს შეუშლის გამოძიებას. გარდაცვლილის ვინაობა გაჟღერდება მოგვიანებით. სავარაუდოდ, მანქანა გაჩერებული იყო და ეს პირი მარტო იმყოფებოდა“, - განაცხადა მურადაშვილმა.
ცნობისთვის, ავჭალაში, მამაკაცი მანქანაში გარდაცვლილი იპოვეს. როგორც „ინტერპრესნიუსს“ შსს-ში განუცხადეს, გამოძიება 236-ე მუხლის მესამე და მეოთხე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებას და განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.
"დაახლოებით, ხუთჯერ გაისროლეს" - რას ყვება თვითმხილველი ავჭალაში მომხდარზე, სადაც შუახნის მამაკაცი მანქანაში მოკლული იპოვეს
"თქვენი ძალად ჰუმანურობის დედაც!" - დიზაინერი ზვიად ციკოლია სათვალთვალო კამერით გადაღებულ, მისი ბუტიკის ძარცვის ამსახველ კადრებს აქვეყნებს
ნიკა მელიას ინფორმაციით, ავჭალაში ახალგაზრდა მამაკაცი ავტომანქანაში ჩაცხრილეს - "იარაღით ხელშია გარდაცვლილი“