საქართველოში დაბრუნებულ საქართველოს იმ მოქალაქეებს, რომელთაც თან PCR ტესტი ექნებათ, საკარანტინო სივრცე აღარ დასჭირდებათ. პრემიერ-მინისტრის გიორგი გახარიას ინფორმაციით, მას შემდეგ, რაც დაემატება და გაიხსნება ახალი ფრენები, საქართველოს მოქალაქეების საკარანტინე სივრცეებში გადაყვენის სქემა შეიცვლება.
“ჩვენს ყველა მოქალაქეს, რომელიც სამშობლოში ბრუნდება და თან PCR ტესტი ექნება, საკანატინე სივრცე აღარ დასჭირდება. ექნება შესაძლებლობა 12 დღის განმავლობაში თვითიზოლაციაში გადავიდეს. ეს ის მოთხოვნაა, რაც მან უნდა დააკმაყოფილოს. მოქალაქეებს, რომელთაც PCR ტესტი არ ექნებათ, შეეძლებათ, ზუსტად ისევ ისე გამოიყენონ საკარანტინე სივრცე“, - განაცხადა გიორგი გახარიამ მთავრობის სხდომის შემდეგ გამართულ ბრიფინგზე.
რა ყველაფერზე ნებართვა აშშ-ს ელჩს უნდა ჰკითხოთ, ახალი პოლიტბიუროა?
რატომ ეს დროზე არ გადაწყდა, როცა სხვას ეს პრატიკა და გაგება ჰქონდა. კოვიდთან შექმნილი გარემოება ყველაზე მეტად აზარალებს განვითარებად ქვეყნებს და ეს ქვეყნები ყველაზე მეტად უნდა გაუფრთხილდნენ ფინანსებს, რადგან დიდებს უკვე თავისი გამოწვევები აქვთ. ეს ორჯერ ორი ოთხია და ყველა გლობალური შეფასებები საქმისა ამას აღიარებს ან გაგებაშია.