"ახვლედიანმა და ამირხანაშვილმა დამარწმუნეს, რომ პოლიციაში არ დამერეკა, რადგან გიორგი შაქარაშვილი გამოჩნდებოდაო" - რა ჩვენება მისცა მარიამ ხატისკაცმა
ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის საქმეზე ბრალდებული ერთ-ერთი არასრულწლოვნის ლ.შ.-ს ადვოკატის ზაქრო გვიშიანის განცხადებით, დღეს მარიამ ხატისკაცმა სასამართლო სხდომაზე მოწმის სახით დაკითხვისას აღნიშნა, რომ ვახო ახვლედიანმა და გურამ ამირხანაშვილმა ის დაარწმუნეს, პოლიციაში არ დაერეკა, რადგან დაკარგული გიორგი შაქარაშვილი გამოჩნდებოდა.
ამის შესახებ მან „ინტერპრესნიუსს“ განუცხადა.
"მარიამ ხატისკაცმა თქვა, რომ ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფ ლ.შ.-ს იცნობს, ადრეც შეხვედრია და შეხვდა ანა გაბეჩავას წინა იუბილეზე ერთი წლის წინ. დადებითად ახასიათებს, რაც შეეხება კონფლიქტს, ის არცერთ ეპიზოდში არ შესწრებია და მხოლოდ გაშველების მომენტი დაინახა, აგარაკზე, კიბეების ეპიზოდში.
შემდგომში ისინი წავიდნენ ლისზე, გაიგო რომ ბიჭი იყო დაკარგული, გიორგი შაქარაშვილი, წვეულების ერთ-ერთი სტუმარი. მან ჩემს კითხვაზე, ჰქონდა თუა არა სურვილი, რომ პოლიციაში დაერეკა, მიპასუხა, რომ ძალადობით და იძულებით არა, მაგრამ მიმოწერა ჰქონდა ვახო ახვლედიანთან და გურამ ამირხანაშვილთან, ისინი ეუბნებოდნენ, რომ პრობლემა არ იქნებოდა, გამოჩნდებოდა, რასაც უფრო თხოვნის სახე ჰქონდა - გამოჩნდებოდა და არ იყო საჭირო პოლიციაში დაერეკა.
მათ სთხოვეს, გადაარწმუნეს რომ პოლიციაში არ დაერეკა. იმავე საღამოს, როცა ის წავიდა ლისზე და შემდეგ თემქაზე, ამირხანაშვილთან და ახვლედიანთან საუბრისას სთხოვეს, რომ იპოვიდნენ და სანერვიულო არაფერი იყო. ამიტომ არ დარეკა პოლიციაში ხატისკაცმა“,- განაცხადა გვიჩიანმა.
რაც შეეხება დღეს პროცესზე დაკითხულ მეორე მოწმეს, გიორგი ქათამაძეს, ქათამაძე კონკრეტულად ვერცერთ პირს ვერ ასახელებს თუ ვინ იძალადა მასზე.
გიორგი შაქარაშვილის საქმეზე დაკავებული არასრულწლოვნის მამას პატიმრობა შეეფარდა
"თუ უნდა შევხვდები ლევან შაქარაშვილს... უბრალოდ, რიდი მექნება, რომ გარდაცვლილის მამაა" - "ტვ პირველი" ვასილ მახარაძის საკნის ვიდეოჩანაწერს აქვეყნებს