"შატილის გზაზე ავარიისას დაშავებულებიდან ერთი მართვითი სუნთქვის აპარატიდან მოიხსნა" - როგორია დანარჩენი ორი პაციენტის მდგომარეობა
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის კლინიკური დირექტორის ლალი ტურძელაძის განცხადებით, შატილის გზაზე მომხდარი ავარიის შედეგად დაშავებული 3 პაციენტიდან ერთი მართვითი სუნთქვიდან მოიხსნა.
ლალი ტურძელაძის ინფორმაციით, შატილის გზაზე მომხდარი ავარიის შედეგად დაშავებული პაციენტების მდგომარეობა გაუმჯობესდა.
„შატილის გზაზე მომხდარი ავარიის დროს დაშავებულების ჯანმრთელობის მდგომარეობა გაცილებით უკეთესია. გონზე არიან, ადეკვატურები, კონტაქტურები, მათი მდგომარეობა უკეთესია, გართულებები არ არის. მათ სიცოცხლეს საფრთხე ამ ეტაპზე არ ემუქრება.
მართვით სუნთქვიდან ერთი საერთოდ მოხსნილია, 2 კი მართვითი სუნთვის გამარტივებულ რეჟიმში იმყოფება, ალბათ, სრულად მალე მოიხსნებიან“,-განაცხადა ლალი ტურძელაძემ.
Capacity Media: „კავკასუს ონლაინის“ ბენეფიციარების  განზრახვა არ შეცვლილა და „ციფრული აბრეშუმის გზის“ ინვესტიციისთვის მზად არიან
"ფროიდს მოსწონდა მასთან ურთიერთობა, რადგან ის განსხვავებული ქალი იყო" - ვინ იყო ნაპოლეონის შთამომავალი პრინცესა, რომელიც ქალის სექსუალობას მეცნიერულად იკვლევდა
"აჭარა უკვე წითელი ზონაა, დაავადებამ ინტენსიური გავრცელება მიიღო" - როგორ აფასებს მარინა ეზუგბაია ქვეყნის ეპიდმდგომარეობას