"არჩილი პატიოსანი ადამიანია, მთელი ის დღეები მშვიდად იყო... იცოდა, რომ არაფერი ჩაუდენია" - "რადიო თავისუფლება" გაგნიძის დის ინტერვიუს აქვეყნებს
გიორგი შაქარაშვილის განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებული მორაგბის არჩილ გაგნიძის და ამბობს, რომ მისი ძმა უდანაშაულოა და რეალურად, დანაშაული სხვამ ჩაიდინა.
ბრალდებულის დამ ექსკლუზიური ინტერვიუ "რადიო თავისუფლებას" მისცა.
"მითხრა, არ ვიცი, მეკითხებიან ბავშვზე, რომელიც იმ ღამეს დაიკარგა, როცა ჩვენ მცხეთის მაგისტრალზე ვიყავით, მაგრამ მისი გაუჩინარების მიზეზების შესახებ არაფერი ვიციო. ჩემმა ძმამ მეც ზუსტად ის ამბავი მომიყვა, რასაც გამოძიებას უყვება.
მთელი ის დღეები მშვიდად იყო, რადგან იცოდა, რომ არაფერი ჩაუდენია და ვერც იმას წარმოიდგენდა, რომ მოვლენები ასე შეიძლებოდა განვითარებულიყო. უბრალოდ, ჩვენ ყველანი, ისევე როგორც სხვები, იმაზე ვდარდობდით, რომ ბავშვი იყო დაკარგული და მის გამოჩენას ველოდით“, - ამბობს თინათინი "რადიო თავისუფლებისთვის" მიცემულ ინტერვიუში.
მისი თქმით, არჩილ გაგნიძე პატიოსანი და მორწმუნე ადამიანია.
"მთელი ცხოვრება შრომაში აქვს გატარებული, განსაკუთრებით, მას შემდეგ, რაც ინსულტის შემდეგ მამა დაგვიინვალიდდა. ხან მშენებლობაზე მუშაობს, ხან გზების სამღებრო სამუშაოებზე, ტაქსის მძღოლიც იყო, ნარჩენებიც კი გაუტანია თავისი ზურგით. თავისი შრომით შოულობდა ჩვენთვის სარჩო-საბადებელს. მამაჩემის წამლის ფული იყო თუ ოჯახში სხვა რაიმე საჭიროება, თავისი შრომით ყიდულობდა. პატიოსანი და მორწმუნე ადამიანია. მოიკითხეთ ვინ არის, როგორი ადამიანია
გამოძიებამ, სავარაუდოდ, ძალიან კარგად იცის, ვინც ჩაიდინა დანაშაული. თუკი, არსებობს მტკიცებულებები, რომ "კამრიში" მსხდომებმა ჩაიდინეს დანაშაული, გამოაქვეყნონ, რატომ არ აქვეყნებენ? მათ არაფერი უჭირავთ ხელში. რომელ მტკიცებულებებზე ლაპარაკობენ? ამირხანაშვილის ხუთჯერ შეცვლილ თუ ვითომ დაზუსტებულ ჩვენებებზე? ეს არის ცრუ ჩვენებები და მეტი არაფერი" - აღნიშნა თინათინ გაგნიძემ.
ცნობისთვის, ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის დაკარგვის შესახებ ოჯახმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს 19 ივნისს მიმართა. 4-დღიანი საძიებო სამუშაოების შედეგად, მყვინთავებმა ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის ცხედარი წყალში იპოვეს. აღნიშნულ საქმეზე დაკავებულია 17 პირი, მათგან 6 არასრულწლოვანია.
პროკურატურამ შაქარაშვილის საქმეზე „ტოიოტა ქამრის“ მგზავრების - 5 პირის მიმართ სისხლის სამართლებრივი დევნა 109-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით ჩადენილი დანაშაულისთვის დაიწყო, რაც განზრახ ჯგუფურად ჩადენილ მკვლელობას გულისხმობს. აღნიშნულ საქმეზე ბრალი ვახტანგ ჩიქოვანს, არჩილ გაგნიძეს, ნიკოლოზ რევაზიშვილს, არასრულწლოვნებს ა.ქ.-ს და ზ.ხ.-ს დაუმძიმდათ.
აქამდე სად იყავი. გაურკვევლობაში ვიყავით მისი პატიოსნების და უდანაშაულობის მიმართ!!!. ძლივს არ გაირკვა ჭეშმარიტება!!!.რადგან ასე ამბობ და არ ცრუობ, ბარემ ბოდიშს მოვუხდით და გამოვუშვებთ.
Ევა
Როგორ ყველა უმანკო კრავი შეკრებილა იმ ავადსახსენებელ დღეს.