მეხანძრე-მაშველებმა ცეცხლმოკიდებული ბინიდან 3 ბავშვი უვნებლად გამოიყვანეს - რა მოხდა გლდანში?
მეხანძრე-მაშველებმა გლდანში, საცხოვრებელ კორპუსში გაჩენილი ხანძრიდან 3 ბავშვი უვნებლად გამოიყვანეს. ინფორმციას ამის შესახებ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური ავრცელებს.
"მეხანძრე-მაშველებმა გლდანში, საცხოვრებელ კორპუსში გაჩენილი ხანძრში 3 ბავშვი გადაარჩინეს. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ - „112“-ში შემოვიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, გლდანის მასივში, ერთ-ერთი მრავალსაფრთულიანი საცხოვრებელი კორპუსის მე-5 სართულზე არსებულ ბინაში გაჩნდა ხანძარი, სადაც მცირეწლოვანი ბავშვებიც იმყოფებოდნენ. შეტყობინების მიღებისთანავე, ადგილზე დაუყოვნებლივ მოხდა 30-მდე მეხანძრე-მაშველისა და სახანძრო - სამაშველო ტექნიკის მობილიზება.
ადგილზე, მეხანძრე-მაშველებთან ერთად, მობილიზებულნი არიან კრიმინალური და საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები. ასევე, სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადები. მეხანძრე-მაშველებმა ცეცხლმოკიდებული ბინიდან 3 მცირეწლოვანი უვნებლად რამდენიმე წუთში გამოიყვანეს, რომლებსაც ექიმებმა შესაბამისი სამედიცინო შემოწმება ჩაუტარეს. პარალელურად განახორციელეს პრევენციული სამუშაოები და დაიწყეს ხანძრის ქრობა. უსაფრთხოების მიზნით, პერიმეტრს პოლიცია იცავს.
ამ დროისთვის ცეცხლი ლიკვიდირებულია და მიმდინარეობს ნახანძრალი ტერიტორიის პრევენციული დამუშავება.
მომხდარის შედეგად არავინ დაშავებულა.
ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილით დაიწყო, რაც ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს", - აღნიშნულია სამსახურის განცხადებაში.