"ეს იყო ჩხვლეტა, გამჭოლი ჭრილობა, თუ რის გამო დადგა სიკვდილი ძალიან მაინტერესებს" - თამარ ბაჩალიაშვილის ბიძა
გარდაცვლილი თამარ ბაჩალიაშვილის ბიძის კობა თამაზაშვილის განცხადებით, ოჯახის თხოვნაა, რომ პროგრამისტის გარდაცვალების საქმე ობიექტურად იყოს გამოძიებული.
როგორც მან ჟურნალისტებს განუცხადა, ოჯახი ითხოვს, რომ საქმის გამოძიება უშუალოდ შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაქვემდებარებაში გადავიდეს, იმ მიზეზით, რომ ძალიან ბევრი პასუხგაუცემელი კითხვა არსებობს.
„ობიექტურად გამოძიებას ვითხოვთ. უბრალოდ, არ გვინდა, რომ თამარის უმანკო სული ლაფში იყოს გასვრილი. რამ გამოიწვია სიკვდილი?! ეს იყო ჩხვლეტა, გამჭოლი ჭრილობა, თუ რის გამო დადგა სიკვდილი ძალიან მაინტერესებს“, - განაცხადა კობა თამაზაშვილმა.
მისივე განმარტებით, საქმესთან დაკავშირებით, ძალიან ბევრი ექსპერტიზა დარჩა ჩასატარებელი, ასევე ამოსაღებია დრონის ჩანაწერები, ჯერ კიდევ არ არის გახსნილი თამარ ბაჩალიაშვილის სამუშაო კომპიუტერი, რაც ოჯახს გარკვეულ კითხვებს უჩენს.
„ჩემში იწვევს, რომ ეს ამბავი ან ძალიან არის ჩახლართული, რადგან გამოძიებას სურს ყველაფერში ობიექტურად გაერკვეს და მერე გვითხრას საბოლოო პასუხი, ან შეიძლება თავს ვერ ართმევდეს“, - განაცხადა კობა თამაზაშვილმა.
რაც შეეხება საქმეში აშშ-ის ფედერალური ბიუროს ჩართვას, რათა გაიხსნას ბაჩალიაშვილის სამუშაო კომპიუტერი, გარდაცვლილი გოგოს ბიძა ამბობს, რომ ამის შესახებ ოჯახის ადვოკატმა შესაბამისი მიზეზის საფუძველზე ისაუბრა.
„რამდენადაც ვიცი, ამ დრომდე ვერ მოხდა კომპიუტერის გახსნა. ეს არის ჩვეულებრივი, საოფისე სამუშაო კომპიუტერი და ძალიან მიკვირს, რომ არ არიან შესაბამისი სპეციალისტები, მოახერხონ მისი გახსნა. რადგანაც ადვოკატმა ეს ყველაფერი მიზანშეწონილად ჩათვალა, ალბათ რეალურად მიაჩნია, რომ ეს ასე უნდა იყოს, ვინაიდან, თამარი მუშაობდა იმ კომპანიაში, რომელიც ამერიკიდან იმართება“, - განაცხადა კობა თამაზაშვილმა.
"ვიღაც მირეკავს ტელეფონზე და მეუბნება, დამანახე შენი სახე... ფსიქიატრი ვარ და ვიცი, როგორ ხდება ადამიანებზე ფსიქოლოგიური ზემოქმედება" - მარიამ ჯიშკარიანი
ქვემო ქართლში არასრულწლოვანი შვილის მიმართ გარყვნილი ქმედების ბრალდებით მამა დააკავეს
"ელოდნენ, რომ 2-3 დღეში დაბრუნდებოდა, აღმოჩნდა, რომ არც მოუძებნიათ... არ მიდის გამოძიება ისე, როგორც უნდა მიდიოდეს" - ადვოკატი