თბილისის ვიცე-მერის, ირაკლი ხმალაძის განცხადებით, პეკინის ქუჩასა და მიმდებარე ქუჩებზე ზონალურ-საათობრივი პარკირება ვიზიტორებს ერთი საათის განმავლობაში 1 ლარი დაუჯდებათ.
როგორც ხმალაძემ მუნიციპალიტეტის მთავრობის სხდომის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებს განუცხადა, ადგილობრივი მოსახლეობისთვის პარკირება უფასო იქნება, თუმცა, მათ 10 აგვისტოდან ავტოსატრანსპორტო საშუალებები უნდა დაარეგისტრირონ.
"გამორიცხულია ამ სისტემამ არ გაამართლოს, მთავარია სწორ ადგილზე განხორციელდეს. პირველი ორი ეტაპი დადასტურებულად შემიძლია გითხრათ, რომ წარმატებით გავიარეთ კოტე აფხაზის ქუჩის, აბანოთუბნის მიმდებარე ტერიტორიაზე და ასევე ორბელიანის მოედანზე.
ახლა გადავდივართ საბურთალოს რაიონზე. პეკინის გამზირზე განთავსდება მუნიციპალური პავილიონები, რაც მოსახლეობას დაეხმარება, დაარეგისტრირონ ის სატრანსპორტო საშუალებები, რომლებმაც უფასო პარკირებით უნდა ისარგებლონ ფასიან ზონაში. ხოლო ვიზიტორებისთვის ზონა იქნება ფასიანი - ერთი საათის განმავლობაში 1 ლარი. ამის შემდეგ გადავალთ უკვე საბურთალოს რაიონის სხვა გადატვირთულ ადგილებზე”, - განაცხადა ხმალაძემ.
სხვა რაიონებსაც მიხედეთ, საკუთარი ავტომანქანებით,სადარბაზოების შესასვლელელს კეტავენ, აი ამაზე ნამდვილად ჯარიმა უნდა დაწესდეს
დიდ დიღომში რომ ვცხოვრობ სადაც საზ. ტრანსპორტი რა არის არავინ ვიცით...... პეკინზე, რომ ვმუშაობ ძღინკიან 1000 ლარზე (-20% - საპენსიო), როგორ გადაგიხადო 1 ლარი 1 საათში?!
ჯერ საზ. ტრანსპორტი გამართე და მერე შემოიტანე ეგ გადასაახდი.
პ.ს. თუმცა რამდენიმე თვე აგიტანთ.
მერე შენ ვეღარ იბოგინებ ამ ქვეყანაში.!!!!