"თეგეტა მოტორსის" თანამშრომელს COVID-19 დაუდასტურდა - "მას შესაძლო კონტაქტი ჰქონდა საბურთალოს კლასტერთან"
"თეგეტა მოტორსი" ადასტურებს, რომ კომპანიის ერთ-ერთ თანამშრომელს კორონავირუსი დაუდასტურდა. აღნიშნულთან დაკავშირებით კომპანია განცხადებას ავრცელებს.
კომპანიის ინფორმაციით, კორონავირუსით ინფიცირებული თანამშრომელი უკვე ერთი კვირაა რაც თვითიზოლაციაში იმყოფებოდა, რადგანაც როგორც ცნობილია, მას შესაძლო კონტაქტი ჰქონდა ე.წ საბურთალოს კლასტერთან.
ამასთან, კომპანიის ცნობით, მას შეხება არ ჰქონდა მომხმარებელთან. ის საოფისე საქმიანობას ასრულებდა და ცენტრალურ ოფისში მუშაობდა.
"თეგეტა მოტორსი" მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობის მქონე კომპანიაა. ჩვენ ვადასტურებთ, რომ კომპანიის ადმინისტრაციის ერთ-ერთ თანამშრომელს დაუდასტურდა ვირუსი (COVID-19). აღნიშნული თანამშრომელი უკვე ერთი კვირაა რაც თვითიზოლაციაში იმყოფებოდა, რადგანაც როგორც ჩვენთვის ცნობილია, მას შესაძლო კონტაქტი ჰქონდა საბურთალოს კლასტერთან. აღნიშნული თანამშრომელს შეხება არ ჰქონდა მომხმარებელთან. ის საოფისე საქმიანობას ასრულებდა და ცენტრალურ ოფისში მუშაობდა.
იდენტიფიცირებულია მისი ყველა კონტაქტი და ისინი გადაყვანილია იზოლაციაში. ამავდროულად ყველა თანამშრომელს ჩაუტარდა სწრაფი ტესტი.
კომპანიაში ყოველდღიურად ტარდება სადეზინფექციო სამუშოები. მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობიდან გამომდინარე და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე „თეგეტა მოტორსის“ თანამშრომლებს 5-ჯერ ჩაუტარდათ ტესტი.
თეგეტა მოტორსი ვირუსის (COVID-19) გავრცელების პრევენციის მიზნით სრულად იცავს საქართველოს მთავრობის, ასევე დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის რეკომენდაციებს.
კომპანიის თანამშრომლები სრულად არიან უზრუნველყოფილი ვირუსის გავრცელებისა და გადადებისგან დამცავი ყველა საჭირო აღჭურვილობით. ყოველდღიურ რეჟიმში მიმდინარეობს სამუშაო სივრცეების სადეზინფექციო სამუშაოები", - ნათქვამია კომპანიის განცხადებაში.
ინფექციურში მოათავსეს პაციენტი, რომლის ინფიცირების წყარო უცნობია - "ის ძირითადად სახლში იყო, ასაკოვანი ქალია"