"კორონავირუსით გარდაცვლილი მამაკაცის მეუღლეც ჩვენთან იმყოფება, ისიც უმძიმესი პაციენტია" - ლალი ტურძელაძე
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის კლინიკური დირექტორის, ლალი ტურძელაძის ინფორმაციით,კორონავირუსით გარდაცვლილი მეშვიდე პაციენტის მეუღლეც დაინფიცირებულია და მათ კლინიკაში მკურნალობს.
ამის შესახებ ტურძელაძემ "პალიტრანიუსის" გადაცემაში "360 გრადუსი" განაცხადა.
მისივე თქმით, გარდაცვლილი მამაკაცის მეუღლის მდგომარეობა უმძიმესია.
"მისი მეუღლე ჩვენთან წევს. უმძიმესია ისიც, ასაკოვანი ქალბატონია. მასაც აღენიშნება თანმდევი ქრონიკული დაავადებები და ისიც რეანიმაციურ განყოფილებაში იმყოფება ჩვენთან.
მაგრამა ისეთი მძიმე, როგორიც გარდაცვლილი მამაკაცი იყო, არ არის“, - განაცხადა ლალი ტურძელაძემ.
ცნობისთვის, საქართველოში კორონავირუსისგან გარდაცვლილთა რიცხვი 7-მდე გაიზარდა. კორონავირუსით გარდაცვლილი მეშვიდე პაციენტი 83 წლის მამაკაცია, რომელსაც მძიმე თანხლები დაავადებები ჰქონდა.
ქვეყანაში კორონავირუსით ინფიცირებულთა საერთო რაოდენობა 566-ს შეადგენს. მათგან გამოჯანმრთელებულია 207 ადამიანი.
კარანტინის რეჟიმშია - 5320 პირი. სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ - 548. უცხოეთიდან სამკურნალოდ გადმოყვანილია საქართველოს 3 მოქალაქე.
ვის ატყუებთ ამდენს.... არ არის ასეთი საშიში ეს ვირუსი, აამუშავეთ მაღაზიები, დაწესებულებები და სხალვა დანარჩენი.გეყოფათ ხალხის მოტყუება.
ცნობილია როდის აღდგება გეგმური სტომატოლოგიური მომსახურება
სტიქია საჩხერეში - ძლიერმა სეტყვამ მოსახლეობას ნათესები გაუნადგურა (ფოტოები)