საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების შემთხვევები 266-მდე გაიზარდა
საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების შემთხვევათა რაოდენობამ 266 შეადგინა. ამის შესახებ ინფორმაცია მთავრობის მიერ შექმნილ სპეციალურ ვებ-გვერდზე stopcov.ge-ზე არის განთავსებული.
აღსანიშნავია, რომ ამ რიცხვში შედის უცხოეთიდან სამკურნალოდ გადმოყვანილი საქართველოს სამი მოქალაქე, რომელთაც კორონავირუსი უცხო ქვეყანაში დაუფიქსირდათ.
კარანტინის რეჟიმშია 4872 ადამიანი, ხოლო სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ - 453 პირი.
ინფორმაციისთვის, ინფიცირებულთაგან 67 უკვე გამოჯანმრთელდა და სახლში გაეწერა, 3 პაციენტი კი გარდაიცვალა.
ჩემი საქართველო არ დაიჩოქებს ამ ვირუსის წინაშე და ღრმად მჯერა გამარჯვებული გამოვა ჩვენი უძლიერესი ექიმების თავდაუზოგავი ბრძოლით, პირველ რიგში უფლის წყალობით. გადავლახოთ ეს ჟამიანობა სახლში დარჩენით, რეკომენდაციების დაცვით. გავუძლოთ ამ განსაცდელს და მერე ერთად გავაგრძელოთ მშვიდი ცხოვრება.
ალბაᲗ ვცოდავ და Ჩემი გადასაწყვეტი არაა მაგრამ Შეგნებულად დაუდევარი და Შეგნებულად უპასუხისმგებლო ადამიანების ადგილი დედამიწაზე არუნდა იყოს. Შე დალოცვილო გეხვეწებიან პირბადე გაიკეᲗე მაინც რა.
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის თანამშრომელი ზურაბ მირიანაშვილი გარდაიცვალა - "მისმა კეთილმა გულმა ამდენ დატვირთვას ვეღარ გაუძლო..."
"ხალხი, ვინც თავს დებს მართლმადიდებლობაზე, შეშფოთებულია: რა გვეშველება, თუ ცეცხლი საქართველოში არ ჩამოვაო" - დეკანოზი თეიმურაზ თათარაშვილი