რატომ არ ჩატარდა თემქაზე სადარბაზოს დეზინფექცია, კორონავირუსის შემთხვევის დადასტურების შემდეგ - მერის პასუხი
დედაქალაქის მერის კახა კალაძის განცხადებით, ქალაქის მასშტაბით ყველა სადარბაზოში დეზინფექციის ჩატარება შეუძლებელია. ასე უპასუხა კახა კალაძემ კითხვას, რატომ არ მოხდა თემქაზე კონკრეტული სადარბაზოს დეზინფექცია კორონავირუსის შემთხვევის დადასტურების შემდეგ.
მისივე თქმით, თუ იქნება მიმართვა და საჭიროება, რომელიმე ერთი ლოკაციის დეზინფექციისთვის, თბილისის მერია შესაბამის სამუშაოებს ჩაატარებს. მერის განმარტებით, თემქის შემთხვევასთან დაკავშირებით მიმართვა არ ყოფილა.
ამასთანავე, კახა კალაძემ განაცხადა, რომ თბილისის მასშტაბით ჯამში 50-60 ქუჩაზე ჩატარდება სადეზინფექციო სამუშაოები.
„თქვენ იცით, რომ ჩვენ ქალაქში გზების, ტროტუარების სადეზინფექციო სამუშაოებს ვატარებთ, თუმცა აქაც, მე მგონი, ყველასათვის ცხადია, რომ ყველა ქუჩის, ყველა უბნის დამუშავება ვერ მოხდება, ფიზიკურად შეუძლებელია, ასეთი რამ არ არსებობს. მოხდება მხოლოდ იმ ქუჩების დამუშავება, დაახლოებით, 50-60 ქუჩაზეა საუბარი მთელი ქალაქის მასშტაბით, რომელიც ყველაზე ხალხმრავალია და მეტი ადამიანი სარგებლობს,“- განაცხადა კახა კალაძემ.
არჩევნებიც მოვა!!!!!!!
ყველაფერში ზუსტად ესეთი მიდგომა აქვს მერიას. რაზეც არ უნდა მიმართო ჯერ მთავარ ქუჩებზე ვაკეთებთო გიპასუხებენ. ხოდა იმ ქუჩებზე იმათხოვრეთ საარჩევნო ხმებისთვის!!
manana
რა გჭირთ ხალხო, ყველგან მერია ხომ ვერ ჩაატარებს, სადარბაზოებში თვითონ მაცხოვრებლებმა ჩაატარონ დეზინფენქცია ხო შეიძლება. ყველაფერზე მთავრობას ნუ შევყურებთ, რაღაცით ჩვენც დავეხმაროთ მათ.
p.S. ცნობისთვის არც ნაცი ვარ და არც ქოცი.
"კორონავირუსი არც ივნისში მორჩება, არც ივლისში, არც აგვისტოსა და სექტემბერში... მასთან თანაცხოვრება უნდა ვისწავლოთ" - გამყრელიძე
საქართველოში კორონავირუსისგან 168 პაციენტი გამოჯანმრთელდა
"სოციალურ ქსელში წერენ, გამყრელიძე ამბობს, ახლა 2-3 კვირის მერე იქნება პიკიო... არა, თავიდანვე ვთქვი, ფრთხილად უნდა ვიყოთ  მე-6, მე-7, მე-8 კვირაშითქო"