ზუგდიდის, თელავისა და გურჯაანის აგრარული ბაზრები დაიხურა - რას ითხოვენ მოვაჭრეები
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის გამო, ზუგდიდში ცენტრალური ბაზარი დღეიდან აღარ იმუშავებს. ზუგდიდის მერის, გიორგი შენგელიას განცხადებით, არსებული რეკომენდაციების დაცვა სავაჭრო ობიექტზე ვერ ხერხდება, რის გამოც მისი დახურვის გადაწყვეტილება მიიღეს.
„ზუგდიდის ბაზარში უსაფრთხოების ნორმების დაცვა ვერ ხერხდება. ბევრი მოქალაქე გადაადგილდება და ფიზიკურად შეუძლებელია იმ ნორმების დაცვა, რაც არის გათვალისწინებული და მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციის მიერ რეკომენდირებული. ამიტომ, ჩვენ იძულებულები ვართ ზუგდიდის ცენტრალური ბაზარი დაიხუროს და გარკვეული პერიოდი გამოიყოს იმისათვის, რომ ის ტერიტორია მოწესრიგდეს“, - განაცხადა შენგელიამ.
ამასთან, ბაზრის თანამშრომლები აცხადებენ, რომ ისინი არავის გაუფრთხილებია ბაზრის დაკეტვის შესახებ, ამიტომ სავაჭრო საქონელი უკვე ნაყიდი აქვთ. მოვაჭრეები ადგილობრივ ხელისუფლებას სავაჭრო დროის რამდენიმე დღით გახანგრძლივებას სთხოვენ იმისათვის, რომ უკვე ნაყიდი საქონელი გაყიდონ და არ გაუფუჭდეთ.
დაიკეტა ასევე თელავისა და გურჯაანის აგრარული ბაზრები. როგორც აგრაგრული ბაზრების მოვაჭრეები აცხადებენ, მათ დახლებზე დიდი ოდენობით მალფუჭებადი პროდუქცია დარჩათ.
მოვაჭრეების თქმით, მიღებული გადაწყვეტილება მათ ფინანსურად დიდ დარტყმას მიაყენებს.
აგრარული ბაზრების მუშაობის შეწყვეტასთან დაკავშირებით მოვაჭრეები გუშინ გააფრთხილეს.
დასხედით სახლში.მარტო თქვენ არ მიიღეთ ზარალი.თქვენი მოგების გამო ხალხს არავინ დააინფიცირებს!