საგანგებო მდგომარეობაზე გადასვლისთვის ტექნიკურად მთავრობა მზად არის უკვე დღეს - პრემიერი
საგანგებო მდგომარეობაზე გადასვლისთვის ტექნიკურად მთავრობა მზად არის უკვე დღეს, ჩვენ ეს შეგვიძლია გამოვაცხადოთ ხვალ, ზეგ, მაგრამ არ შეიძლება ამის გამოცხადება, ეს არ არის თვითმიზანი, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა გიორგი გახარიამ განაცხადა.
მისი თქმით, ამ თემით სპეკულირება არ შეიძლება.
„ჩვენთვის ყველაზე მნიშვნელოვანია გარკვეული ბალანსის დაცვა. რა თქმა უნდა, საგანგებო მდგომარეობაზე გადასვლისთვის ტექნიკურად და გეგმის მიხედვით სახელმწიფო უკვე მზად არის. შემთხვევით არ მითქვამს, რომ უწყებათაშორისი საბჭო შეიქმნა 28 იანვარს. მაშინ, როდესაც ბევრ ქვეყნებში საერთოდ რეაქციაც არ ჰქონდათ დაწყებული.
საგანგებო მდგომარეობაზე გადასვლისთვის ტექნიკურად მთავრობა მზად არის უკვე დღეს. ჩვენ ეს შეგვიძლია გამოვაცხადოთ ხვალ, ზეგ, მაგრამ არ შეიძლება ამის გამოცხადება. ეს არ არის თვითმიზანი. დღეს ჩვენ რომ გვაკლდეს ისტრუმენტები იმისათვის, რომ მიმდინარე პროცესი ვმართოთ, რა თქმა უნდა, ჩვენ ამას გავაკეთებდით. არ შეიძლება ამით სპეკულირება. ქართველი ხალხი არის ძალზე გონიერი, დიდი გამოცდილების მქონე და შეუძლებელია, რომ მსგავსი მოწოდებებით ან პანიკური განწყობების შექმნით ვინმე შეცდომაში შევიყვანოთ. ჩვენი მთავარი ამოცანა არის არანაირი შიში, მხოლოდ ეფექტური მოქმედება“, - განაცხადა გიორგი გახარიამ „რუსთავი 2“-ის ეთერში.
ხალხნო დამიჯერეთ არცერთი მაღაზიის მეპატრონე არ უფრთხილდება თავისი თანამშრომლის უსაფრთხოებას. და არანაირად არ არის დაცული მაღაზიაში მომუშავე პირი რომ არ დაიფიცირდეს. სამუშაო საათებსაც კი არ ამცირებენ. არც დიზინფექციები კეთდება და ყველა თავის თანამშრომელს ეუბნება რომ ხელფასების გადახდა გაუჭირდება საგანგებო მდგომარეობის გამოცხადების შემთხვევაში რა ქნას კერძო სტრუქტურაში დასაქმებულმა ხალხმა,