თითოეული თანამშრომელი, რომლის ადგილზე ყოფნა არაა აუცილებელი, გადაიყვანეთ დისტანციურ რეჟიმში - გახარიას მიმართვა სახელმწიფო უწყებებს და კერძო სექტორს
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი, გიორგი გახარია სახელმწიფო უწყებებსა და კერძო ორგანიზაციებს რეკომენდაციით მიმართავს, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, შესაძლებლობების ფარგლებში, დისტანციური მუშაობის რეჟიმზე გადავიდნენ.
როგორც გახარიამ მთავრობის სხდომაზე განაცხადა, მნიშვნელოვანია, ამ ნაბიჯმა მთავრობის ეფექტურ მუშაობას ხელი არ შეუშალოს.
„საქართველოს მთავრობას და ყველა სახელმწიფო უწყებას ეძლევა რეკომენდაცია, მაქსიმალურად, შესაძლებლობების ფარგლებში, გადავიდნენ დისტანციური შრომის პირობებზე და თითოეული თანამშრომელი, რომლის ადგილზე ყოფნა არ არის აუცილებელი, იყოს დისტანციურ რეჟიმში გადაყვანილი. ასეთი რეკომენდაცია ეძლევა ყველა კერძო სტრუქტურას და ყველა კერძო ორგანოს. რა თქმა უნდა, უნდა გავითვალისწინოთ, რომ ამ ნაბიჯმა ხელი არ უნდა შეუშალოს მთავრობისა და სახელმწიფო ორგანოების ეფექტურ მუშაობას”, - განაცხადა გახარიამ.
ცნობისთვის, საქართველოში კორონავირუსის 24 შემთხვევაა დადასტურებული.
ვინც არ დადიოდა, მაგრამ საჭირო იყო ?!
რუსა
და რის მიხედვით ახარისხებთ თანამშრომლებს ? ფრონტის თანამშრომლებმა რა ვქნათ ? თუ საშიშია ყველასთვის გამოცხადდეს კარანტინი!!!!!