"ყველას დიდი მადლობა ყურადღებისთვის! კარგად ვარ და მაქსიმალურად ვცდილობ ყველა რეკომენდაცია დავიცვა, მითუმეტეს იმის მერე, რაც ფაქტიურად სახლებში გამოკეტილები აღმოვჩნდით...
ცუდი, ძალიან ცუდი მდგომარეობაა იტალიაში... გადავსებული რეანიმაციები, ექიმების დიდი ნაწილი კარანტინშია, არ ყოფნით არც ინვენტარი, არც ადგილები და მიიღეს გადაწყვეტილება პირველ რიგში უმკურნალონ იმათ, ვისაც გადარჩენის მეტი შანსი აქვს...
წესების არდაცვამ, არასერიოზულმა დამოკიდებულებამ იქამდე მიიყვანა სიტუაცია, რომ ყველას რადიკალურად ცხოვრების წესის შეცვლა მოგვიწია, მაგრამ საკმაოდ გვიანია... საგანგაშო ციფრები მოდის ყოველ საღამოს ახალი დაინფიცირებების...
ამიტომ, სანამ საქმე ესე სერიოზულად არაა საქართველოში, გაითვალისწინეთ ყველა რეკომენდაცია, რასაც სპეციალისტები იძლევიან! მორჩით ხუმრობას და რეალურად შეაფასეთ რისკები!
იმის და მიუხედავად, რომ საოცრად კარგად იმუშავეს შესაბამისმა სამსახურებმა თბილისში და არამარტო, ძალიან ბევრია დამოკიდებული ჩვენზეც... გაუფრთხილდით ერთმანეთის ჯანმრთელობას" - წერს გიგუაშვილი.
რავიცი ერთი კვირის წინ აცხადებდნენ, არაფერი საშიში არააო და ლეტალობა ძალიან დაბალიაო და ეხლა აღმოჩნდება რომ თურმე ვერ უმკლავდებიან ამ ვირუსს. ხოდა რისი იმედი აქვს ჩვენს ჯანდაცვის მესვეურებს გამაგებინა, ხოდა ამ მთვარობამ ჯობია ჩაკეტოს ყველა საზღვარი დროზე!!! ეს არ გააკეთა იტალიამ და იმიტომაც იმკის ასეთ შედეგებს.
სახუმაროდ ნამდვილად არაა საქმე, ვნერვიულობ მაგრამ პანიკაში არ ვარ, მეშინია და ვცდულობ რეკომენდაციები გავუთვალისწინო მაქსიმალურად.
თოვლიანი გაზაფხული დედაქალაქში - თბილისის ულამაზესი ფოტოები "ფეისბუქიდან"
"ტროლებმა ააგორეს ბინძური პიარი, რომ თურმე თვითიზოლაციის და კარანტინის პირობებს ვარღვევ..." - რა განმარტებას აკეთებს სერგი კაპანაძე