ვინ იყო 28 წლის ბიჭი, რომელიც გუდაურში მოკლეს
იგი იმდენად მძიმედ იყო ნაცემი, რომ წინასწარი დაკავების იზოლატორმაც კი არ მიიღო და საჭირო გახდა მისი საავადმყოფოში გადაყვანა. როდესაც მივაკითხე მცხეთის საავადმყოფოში ძალიან მძიმე მდგომარეობაში იყო, საუბარიც უჭირდა, რომ მოეყოლა ჩემთვის რა მოხდა. სასტიკად არის ნაცემი. ამიტომ, საქმის ძიება აუცილებელი მოგერიების მუხლით უნდა წარიმართოს" - განუცხადა AMBEBI.GE-ს ტარიელ კაკაბაძემ.
რა აკავშირებდა მ.კ-ს გარდაცვლილთან და მის მეგობრებთან, ან რამ გამოიწვია მათ შორის დაპირისპირება - ამ და სხვა დეტალებზე საუბრისგან ადვოკატი ჯერჯერობით თავს იკავებს.
კაკაბაძის თქმით, ეჭვმიტანილს ბრალს, სავარაუდოდ, დღეს, 16:00 საათისთვის წარუდგენენ, რის შემდეგაც დაცვის მხარეს შესაძლებლობა მიეცემა საქმის მასალებს გაეცნოს.
მკვლელობაში ბრალდებული 39 წლის მამაკაცი მცხეთის სამედიცინო ცენტრში მკურნალობს, სადაც სამართალდამცველთა მეთვალყურეობის ქვეშაა. დღეს "მთავარმა არხმა" გაავრცელა სათვალთვალო კამერით გადაღებული კადრები, სადაც ჩანს, როგორ ესხმის თავს რამდენიმე ახალგაზრდა მ.კ-ს და მას სასტიკად უსწორდება. არსებული ინფორმაციით, ამ დაპირისპირების შემდეგ მ.კ-მ მანქანიდან იარაღი აიღო და თავდამსხმელებს ესროლა.
28 წლის გორთამაშვილის მკვლელობასა და 26 წლის ახალგაზრდის დაჭრაში ბრალდებული 1981 წელს დაბადებული მ.კ. მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ცხელ კვალზე, გუდაურში დააკავეს.
შსს საქმეს განზრახ მკვლელობისა (108-ე მუხლი) და დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის (19-109- მუხლი) მუხლებით იძიებს. ბრალის დადასტურების შემთხვევაში მას 16-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება.
მთავარი ფოტო: კადრი "მთავარის" ვიდეომასალიდან
s.s.