შსს გუგეშაშვილის მკვლელობაში ბრალდებულის დაკავების კადრებს ავრცელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ყოფილი თადარიგის პოლკოვნიკის, დოდო გუგეშაშვილის დაჭრისა და მისი შვილის, ნოდარ გუგეშაშვილის მკვლელობის საქმე გახსნა.
უწყების განმარტებით, დაკავებულია 1975 წელს დაბადებული ზ.მ. სამინისტრო მისი დაკავების კადრებსაც ავრცელებს. როგორც კადრებში ჩანს, სამართალდამცველებმა მკვლელობაში ბრალდებული 45 წლის მამაკაცი სავარაუდოდ გუშინ, ქუჩაში მანქანით გადაადგილებისას დააკავეს.
შს მინისტრის მოადგილის, კახაბერ საბანაძის ინფორმაციით, დანაშაული 16-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიების ოფიციალური ვერსიით, ბრალდებულმა ზ.მ-მ 2018 წლის 7 თებერვალს, თბილისში, დოდო გუგეშაშვილის დროებით საცხოვრებელ სახლში, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით გულმკერდის არეში სხეულზე დაზიანებები მიაყენა დოდო გუგეშაშვილს და მის შვილს - გრიგოლ გუგეშაშვილს, რომელიც მიღებული დაზიანებების შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა.
თავად დოდო გუგეშაშვილი, დროული სამედიცინო დახმარების შედეგად, სიკვდილს გადაურჩა.
aravis dakaveba ar mixaria da arc sasiamovnoa magram erti mxridan gamixarda mkvleli rom daakaves ase mcared daupikreblad ratom mougo axalgazrdas sicocxle daartxi ceme xelit tu ginda midixar da cxrilav loginshi mdzinares es ukve realobasac gadacdenilia kalbaton dodos ukan shvils aravin daubrunebs magram shvilis mkvlelis dakavebit cota mainc moeshveba tkivili magram gaaxsenebs im cutebs im dges da scored egaa sakme isev xelmeored iglovebs vazkacs gmrtma sidzliere misces da motmineba gvtisgan sxvagvarad chuaze gadaxval adamiani gmertma kvela dedas ashoros egeti ram bolo kopilikves kalbatoni dodo janmrteloba da sidzliere sicocxlis bolomde usurvebdi