დავით გომართელი იტალიაში საქართველოს საელჩოში მრჩევლად დაინიშნა - რა კრიტერიუმით შეირჩა მომღერლის კანდიდატურა?
მომღერალი დავით გომართელი იტალიაში საქართველოს საელჩოში კულტურული მიმართულებით მრჩევლის თანამდებობაზე დაინიშნა. აღნიშნული ინფორმაცია "ინტერპრესნიუსს“ საგარეო საქმეთა სამინისტროში დაუდასტურეს.
უწყების ინფორმაციით, დავით გომართელი საგარეო საქმეთა სამინისტროში მუშაობის გამოცდილება აქვს და ის უწყებაში 2005 წელს, სალომე ზურაბიშვილის საგარეო საქმეთა მინისტრობის დროს წამყვან პოზიციას იკავებდა.
"მისი პორტფელი მოიცავს კულტურის სფეროში საქმიანობას, კერძოდ, ქართული კულტურის პოპულარიზაციას იტალიაში. მოგეხსენებათ, რომ დავით გომართელს გააჩნია საგარეო საქმეთა სამინისტროში მუშაობის გამოცდილება იგი წამყვან პოზიციას იკავებდა უწყებაში 2005 წელს, ქალბატონი სალომე ზურაბიშვილის საგარეო საქმეთა მინისტრობის დროს და ზოგადად დამკვიდრებული პრაქტიკაა, როდესაც კულტურის მოღვაწეებს დიპლომატია იყენებს სხვადასხვა ქვეყანაში პოზიტიური იმიჯის განმტკიცების მიმართულებით.
გამომდინარე იქიდან, რომ ბატონ დავითს ამ მხრივ ჰქონდა საკმაოდ კარგი გამოცდილება,მისი იტალიური კულტურისა და იტალიური ენის ცოდნა იძლეოდა იმის საშუალებას, რომ ის შეირჩა ამ კანდიდატურაზე,“ - აცხადებენ საგარეო საქმეთა სამინისტროში.
უძაღლო ქვეყანაში!!! ეჰ სად არის ბათუ კრავეიშვილი, ან პეტრე ამირანაშვილი?
love
ვულოცავ ამ თანმდებობას მაგრამ ერთი რამ გავიგე თუ გინდა დიპლომატიური სამსახური არაა საჭირო დაამთვრო საერთშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი მტთავარია იყო ცნობადი (ან ნაკლებად) შესაბამისი კავშირებით
მამუკა ხაზარაძე - "თიბისის" ერთი ადამიანიც კი არ გამოუსახლებია... ბოტებით გაავსეს სოციალური მედია და ამას მფარველობს მმართველი პარტია"
ოკუპირებული აფხაზეთის დე ფაქტო პარლამენტი ხაჯიმბას მიმართავს, რომ ვადაზე ადრე გადადგეს
"...სხვა ინვესტორებიც საერთაშორისო სასამართლოში დავას დაიწყებენ" - როგორ განვითარდება მოვლენები ანაკლიის კონსორციუმის გარშემო