"სიტყვებს ვერ ვუყრიდი თავს, რომ ემოცია გამომეხატა" - ძმებს, რომლებიც დედის გადასარჩენად ტაქსაობენ, მოქალაქემ საკუთარი მანქანა ათხოვა
ძმებს, ნიკა და რატი ქართველიშვილებს, რომლებიც ლეიკემით დაავადებული დედის სიცოცხლის გადასარჩენად ტაქსაობენ, რიგითმა მოქალაქემ საკუთარი მანქანა ათხოვა. ამის შესახებ ინფორმაციას ნიკა ქართველიშვილი სოციალურ ქსელში ავრცელებს.
"დიდი ხანია ამ პოსტის დაწერა მინდა, მაგრამ სიტყვებს ვერ ვუყრიდი თავს, რომ ემოცია გამომეხატა. შეიძლება არ შეგიმჩნევიათ, მაგრამ ქალაქში მეორე სიცოცხლის მანქანაც დადის, მანქანა, რომელიც ერთმა საოცარმა ადამიანმა გვათხოვა მე და ჩემს ძმას, იმისთვის, რომ უფრო მეტ ადამიანს მოვემსახუროთ და მივაწვდინოთ ხმა ჩვენი განსაცდელის შესახებ. სიტყვებით ვერ გადმოვცემ, როგორი მადლიერი ვარ ამ ადამიანის. დიდი მადლობა შენ ყველაფრისთვის, ძმებად გვიგულე მე და ჩემი ძმა, მადლობა ღმერთს, რომ შენნაირი ადამიანები არსებობენ", - წერს რატი ქართველიშვილი.
#მაიასთვის დავამარცხოთ ლეიკემია - ამ წარწერით თბილისის ქუჩებში ტაქსი ცოტა ხნის წინ გამოჩნდა. როგორ გაირკვა, ეს ორი ახალგაზრდას წამოწყებაა, რომლებიც დედის დასახმარებლად ფულს ამ ხერხით აგროვებენ.
54 წლის მაია ქართველიშვილს მწვავე ლეიკემია დაუდგინდა. ის ამჟამად თურქეთში Florence Nightingale Istanbul- ის კლინიკაში იმყოფება. მისი სიცოცხლის გადასარჩენად საჭიროა მაღალდოზირებული ქიმიის კურსი და ღეროვანი უჯრედების ტრანსპლანტაცია, რაც ამ ეტაპზე 150 000$ ჯდება. თანხის შესაგროვებლად ოჯახს არ გააჩნია საკმარისი სახსრები.
"ფეიბუქზე" ასევე შექმნილია გვერდი, სადაც ქალბატონის დასახმარებლად ინტერნეტმომხმარებლები არიან გაერთიანებული.