"ფორმულა კრეატივი" ახალ ტელევიზიას დავით კეზერაშვილთან ერთად ქმნის
„ფორმულა კრეატივის“ დამფუძნებელმა ირაკლი საღინაძემ AMBEBI.GE-სთან დაადასტურა, რომ ახალ ტელევიზიას დავით კეზერაშვილთან ერთად ქმნის. ამასთან, საღინაძემ რამდენიმე წუთის წინ „ფეისბუქზე“ განცხადება გაავრცელა :
"ფორმულა კრეატივის განცხადება !!!!
დღეს ქვეყანაში შემქნილი პოლიტიკური ვითარება და აშკარად გაძლიერებული რუსული პროპაგანდა საფრთხეს უქმნის ჩვენი ქვეყნის ეკონომიკურ, პოლიტიკურ და კულტურულ განვითარებას, თავისუფალ სიტყვასა და ადამიანის უფლებებს.
ხელისუფლება ყველანაირად ცდილობს საკუთარი გავლენის ქვეშ მოაქციოს მთელი მედიასივრცე და ჩაახშოს კრიტიკული აზრი. მოქალაქეებს ეზღუდებათ შესაძლებლობა, ჰქონდეთ მრავალმხრივი და სრულფასოვანი ინფორმაცია ქვეყანაში მიმდინარე მოვლენებზე. ეჭვქვეშ დგას კონსტიტუციით დეკლარირებული დასავლური ღირებულებები.
კომპანია "ფორმულა კრეატივი" თანამოაზრეებთან და პარტნიორებთან ერთად ქმნის ახალ მედიაპლატფორმას. გვაქვს სურვილი და ვალდებულება, შევქმნათ ხარისხიანი, უკომპრომისო, სანდო, ოპერატიული და ეფექტური მედია-საშუალება, ახალი ტელევიზია, სადაც ასპარეზი და პოზიციის გამოხატვის საშუალება ექნება ყველა იმ ადამიანს, ორგანიზაციას, პარტიას და ჯგუფს, ვისთვისაც სულერთი არ არის ჩვენი ქვეყნის განვითარებული და ცივილიზირებული მომავალი."
საქართველოს თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა დავით კეზერაშვილმა მეგობრებთან ერთად ახალი ტელევიზიის შექმნის შესახებ განცხადება დღეს გაავრცელა. ის აღნიშნავს, რომ უკანასკნელ პერიოდში განვითარებულმა მოვლენებმა "ბევრი რამ ახლებურად დაანახა" და კვლავ მიიღო გადაწყვეტილება, საქართველოს საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ჩემი ჩართულობის შესახებ.