ხონის ფსიქიატრული დაწესებულების პაციენტი, რომელიც კლინიკაში იყო მოთავსებული, გარდაიცვალა
ხონის ფსიქიატრული დაწესებულების პაციენტი, რომელიც კლინიკაში იყო მოთავსებული, გარდაიცვალა. "ჰოსპიტალ სერვისის" ექიმის ტარიელ კუხიანიძის ინფორმაციით, პაციენტი ცოტა ხნის წინ დაიღუპა.
მომხდარის შესახებ ინფორმირებულია გარდაცვლილის ოჯახი. ექიმის ინფირმაციით, პაციენტი კლინიკაში მძიმე დაზიანებებით შეიყვანეს და ექიმების მცდელობის მიუხედავად, მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა.
გარდაცვლილის ოჯახის წევრების თქმით, პაციენტს ხონის ფსიქიატრიულ დაწესებულებაში სცემეს. ფსიქიატრიულში ცემის ფაქტს კატეგორიულად უარყოფენ და ამბობენ, რომ ქ.ბ.-ს ჰქონდა ელიპეფსიური გულყრები და დაზიანებები წაქცევის შედეგად მიიღო.
პაციენტზე განხორციელებული შესაძლო ძალადობასთან დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება დაიწყო. უწყების ინფორმაციით, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ძალადობას გულისხმობს. უწყებაში დამატებით დეტალებზე არ საუბრობენ.