რა ქონებას ფლობს დეპუტატი, რომელსაც მერია თაბორის მთაზე სასტუმროს მშენებლობის უფლებას არ აძლევს
დედაქალაქის მერის კახა კალაძის განცხადებით, პარლამენტის წევრი ბექა ოდიშარია თაბორის მთაზე სასტუმროს ვერ ააშენებს. დეპუტატი დაბალი ინტენსივობის მქონე სასტუმროს აშენებას თბილისის ისტორიულ უბანში „ხარფუხში“, ბერძნის ქ N39-ში გეგმავდა.
„ბიზნესპრესნიუსი“ დაინტერესდა, ფლობს თუ არა რაიმე ბიზნესს პარლამენტის წევრი ბექა ოდიშარია ან როგორია მისი ფინანსური მდგომარეობა.
2019 წლის 31 იანვარს შევსებული ქონებრივი დეკლარაციის თანახმად, ოდიშარია ფლობს: 196 კვ. მეტრი ფართობის მიწის ნაკვეთს თბილისში, ბერძნის ქ N38-ის მიმდებარედ, საცხოვრებელ სახლს დიდველში; 45 კვ. მეტრის ფართობის მიწის ნაკვეთს ბათუმში; 400 კვ. მეტრი მიწის ნაკვეთს სოფელ მცხეთასა და 735 კვ. მეტრის ნაკვეთს სოფელ წიწამურში.
მის საკუთრებაშია ასევე: 1 500 კვ. მეტრის მიწის ნაკვეთი დაბა ლილოში; 205,5 კვ. მეტრის საცხოვრებელი სახლი დაბა ბაკურიანში; იმავე მისამართზე მდებარე 600 კვ. მეტრის მიწის ნაკვეთი. გარდა ამისა ფლობს, სამ ბინასა და ერთ სახლს დედაქალაქში, იმ კონკრეტულ ქუჩაზე, სადაც სასტუმროს მშენებელობას გეგმავდა. მის საკუთრებაშია იმავე მისამართზე მდებარე ოთხი სამეურნეო ფართი და 3 284 კვ. მეტრი ფართობის მიწის ნაკვეთი. წაიკითხეთ სრულად
მიხეილ სააკაშვილი: "ჩვენ ვიგებთ დამაჯერებლად, მაგრამ... მარტო "ფეისბუქზე“ წერა საკმარისი არ არის"
"მევახშეს კი ეძახიან, მაგრამ...ამ მოცემულობაში, პრემიერის პოსტზე მამუკა ხაზარაძე სხვებს ჯობია... მსგავსი გამოცდილება არავის აქვს" - გია ხუხაშვილი