ძალიან ბევრი კომპლიმენტი მივიღე ჩემთვის საოცრად ავტორიტეტული ადამიანებისგან და ეს სიხარული ალბათ მთელი ცხოვრება გამყვება... ამიტომაც ძალიან მადლობელი ვარ სრულიად "ფორმულა კრეატივის", ჩემი გუნდის და უკვე ოჯახის, რომელმაც ასეთი შანსი მომცა... მსახიობისთვის ასეთი საინტერესო როლის შესრულება დიდი ფუფუნებაა და ძალიან კარგი შესაძლებლობა... იმედი მაქვს, რომ შევძელი და ეს შანსი კარგად გამოვიყენე...
ძალიან თვითკრიტიკული ვარ, არასდროს არაფერი მომწონს, რასაც ვაკეთებ... სულ მეტი მინდა და სულ მგონია, რომ უკეთესიც შესაძლებელია...
- ადვილია ქეთის როლის თამაში, განსაკუთრებით ბოლო სერიებში? ის მოულოდნელად ერთ-ერთი ცენტრალური პერსონაჟი და სერიალის გმირების რისხვის ობიექტი გახდა...
- ადვილი არ არის, თუმცა ძალიან სასიამოვნოა, როდესაც იმ საქმით ხარ დაკავებული, რომელიც ძალიან გიყვარს... ქეთის პერსონაჟი ჩემთვის ძალიან საინტერესო აღმოჩნდა... ამ სეზონზე მართლაც მისი ცხოვრებით ვიცხოვრე. მასზე ბევრს ვფიქრობდი, მაგრამ ძალიან ადვილია ყველაფერი, როცა შენი პარტნიორი გიორგი ბოჭორიშვილია - უზომოდ ნიჭიერი და შრომისმოყვარე მსახიობი... საოცარი ბუნებრიობით და სიზუსტით ასრულებს თავის როლს... აქამდე არ ვიყავი დარწმუნებული და ამ სეზონის შემდეგ მგონი, ჩვენი სატელევიზიო დუეტი-წყვილი შედგა. ძალიან მიყვარს გიორგი და მახარებს ეს ამბავი. ასევე არაჩვეულებრივები არიან ეკა მჟავანაძე დ სოსო ხვედელიძე. მათშიც ძალიან გამიმართლა - სუპერ პროფესიონალი პარტიორები მყავს გვერდით და მათთან ერთად, შეუძლებელი არაფერია!
ამასთან, მნიშვნელოვანია სცენარი, რეჟისორი, სხვა პარტნიორები... მე გათამამებული ვარ ყველა მიმართულებით, სუპერ პროფესიონალებში მიწევს მუშაობა, რაც დიდი ფუფუნებაა...
- ბევრს ვფიქრობდი ჩემს როლზეო, - მთავარი რა იყო ქეთის როლი წარმოსაჩენად, რა "გასაღები" მოარგე?
- მთავარი ალბათ ისაა, რომ ქეთი ბოლო დროს კარგად გავიცანი - როგორი ტიპია, რა მოსწონს, რა აწუხებს, რა უქმნის დისკომფორტს, რა უნდა... ანუ ქეთის ხასიათის შტრიხები გამოიკვეთა და აღმოჩნდა, რომ ძალიან საინტერესო პერსონაჟია... გამოვიდა, რომ თითქოს ამოცანა მკაფიოდ დავინახე და მერე ამ გზით წავედი... უფრო მეტად დავიწყე ფიქრი და ალბათ, შედეგიც გამოჩნდა, მაგრამ ჯერ ყველაფერი წინ არის...
- ბოლო სცენა, ანუ მეთოთხმეტე სეზონის ფინალი ხმაურიანი, აქვე ბევრი კითხვის გამჩენი აღმოჩნდა... როგორ ფიქრობ, ქეთი და ზაზა ერთად გააგრძელებენ ცხოვრებას?
- წარმოდგენა არ მაქვს... ძალიან საინტერესოა და მათი ბედი გონიერი ადამიანის ხელშია (ქეთი დევდარიანს ვგულისხმობ)... ამიტომ, დარწმუნებული ვარ, მოვლენები ძალიან საინტერესოდ განვითარდება... ასე რომ, ერთად ვნახოთ, ქეთის და ზაზას ახალ სეზონზე რა ბედი ეწევათ...
- თავად თუ ელოდი ასეთ ფინალს, როგორც დასრულდა მეთოთხმეტე სეზონი?
- ამიტომაც არის ჩვენი სამუშაო უზომოდ საინტერესო, რომ არასდროს ვიცით, როგორ განვითარდება მოვლენები. ჩვენთვის მოულოდნელია ხოლმე ჩვენივე პერსონაჟების თავგადასავლები...
- ბოლო სერიის ქეთის და ზაზას ბოლო სატელეფონო მესიჯი - "მე უფრო გიყვარდი, თუ ის?" - სოციალურ ქსელში სხვადასხვა სახუმარო ვერსიით "დატრიალდა". შენში რა ემოციას იწვევს?
- ბუნებრივია, ძალიან ვერთობი... ამაზე სოციალურ ქსელში ბევრი სასაცილო პოსტი შემომხვდა, თითქმის ყველა კომპანია ჩვენს მიმოწერას სარეკლამოდ იყენებს. მოკლედ, ეს სმს-იც სრული სიმძლავრით "გაჰიტდა". კარგია, კარგი - ამას რა სჯობია?!
- ერთ-ერთ სატელევიზიო ინტერვიუში აღნიშნე, რომ შენი რეალური დედამთილი ერთ-ერთი სერიის ნახვის შემდეგ, საავადმყოფოში მოხვდა. როგორ არის ახლა და კონკრეტულად რა განიცადა მან?
- ჩემი დედამთილი ძალიან ემოციური ადამიანია, როგორც ჩანს, ძალიან სერიოზულად აღიქვა ქეთის ირგვლივ ამტყდარი ამბავი და ძალიან ინერვიულა... კონკრეტულად რამ ააღელვა, ასე არ ვიცი... ალბათ, ბოლომდე ჩაერთო ჩვენს ისტორიაში და განიცადა... დიდი მადლობა, ახლა ძალიან კარგად გრძნობს თავს...
- ოჯახის სხვა წევრების აზრიც და ემოციებიც საინტერესოა - რას გეუბნებიან?