ვანში სამართალდამცველები ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს - რა კომენტარს აკეთებს შსს ინციდენტზე
ვანში, სამართლადამცველებს შორის რესტორანში ფიზიკური დაპირისპირება მოხდა. არსებული ინფორმაციით, ერთმანეთს შსს-სა და პროკურატურის თანამშრომლები დაუპირისპირდნენ.
როგორც AMBEBI.GE-ს შსს-ში განუცხადეს, აღნიშნულ დაპირისპირების ფატზე შსს-მ გამოძიება უკვე დაიწყო. ინციდენტში მონაწილე სამართალდამცველებს სამსახურეობრივი უფლებამოსილება შეუჩერდათ.
„11 იანვარს, ვანში, ერთ-ერთ კვების ობიექტზე მომხდარ ინციდენტზე გამოძიება ძალადობის ფაქტზე, სსკ-ს 126-ე მუხლით დაიწყო. ფაქტის შესწავლა ასევე დაიწყო შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ. ინციდენტში მონაწილე სამართალდამცველებს შეუჩერდათ სამსახურეობრივი უფლებამოსილება. გამოძიება დაადგენს ჰქონდა თუ არა პოლიციელების მხრიდან რაიმე სახის გადაცდომას ადგილი.
ნებისმიერი სამართალდამცველის მხრიდან პროფესიული ეთიკის და პოლიციელის ღირსების შემლახველ ყველა ქმედებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხრიდან მოჰყვება მკაცრი სამართლებრივი რეაგირება“, - აცხადებენ შსს-ში.
იხილეთ ვიდეო: ჩხუბი და გარჩევა რესტორანში სამართალდამცველებს შორის: ვანში ერთმანეთს პოლიციისა და პროკურატურის თანამშრომლები დაუპირისპირდნენ
ზუგდიდში, ბანკში აყვანილი მძევლის წამების შესახებ ცნობას თავდაცვის სამინისტრო დეზინფორმაციას უწოდებს - "დავით ხვიბლიანი ცილისწამების გამო, გეგმავს მიმართოს სასამართლოს"
ბათუმში ხიმშიაშვილების ოჯახის ძარცვაში ბრალდებული დააკავეს
ზუგდიდში, "საქართველოს ბანკზე" თავდამსხმელის ვინაობა დადგენილია - რა ინფორმაციას ავრცელებს შსს?