• მტკვრის მარჯვენა სანაპიროს გარკვეულ მონაკვეთზე
• ბარათაშვილის ქუჩიდან ავლაბრის მიმართულებით.
• როგორც „ინტერპრესნიუსთან“ საუბრისას მძღოლები აცხადებენ, მიმდინარე სამუშაოების გამო მათ დიდი ხნით უწევთ საცობში ყოფნა. „ერთ საათზე მეტია რობაქიძის გამზირზე საცობში ვარ. არ შეიძლებოდა გზები მაშინ გაკეთებულიყო, როცა თბილისიდან ხალხი გასული იყო?“, - განუცხადა „ინტერპრესნიუსს“ ერთ-ერთმა მძღოლმა.
ვფიქრობ, მერიამ დააგვიანა საგზაო ინფრასტრუქტურასთან დაკავშირებული სამუშაოების დაწყება, - ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ „ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის“ თავმჯდომარემ დავით მესხიშვილმა თბილისში მიმდინარე საგზაო ინფრასტრუქტურასთან დაკავშირებით საუბრისას განუცხადა.
დავით მესხიშვილი მიიჩნევს, რომ გზების რეაბილიტაცია თავისთავად დადებითია, თუმცა ყურადღება არის მისაქცევი სამუშაოების ჩატარების ვადებზე.
„ივნისი, ივლისი, აგვისტო, სექტემბრის 10 რიცხვამდე საგზაო სამუშაოების ჩატარების საუკეთესო პერიოდად ითვლება და როდესაც აქ ხდება გარკვეული ცვლილებები, ეს პირდაპირ აისახება ტრანსპორტის მოძრაობაზე, ჩვენს გადაადგილებაზე და შემდგომ იქმნება ის პრობლემები, რომელიც ყველასთვის ცნობილია. ვფიქრობ, მერიამ დააგვიანა სამუშაოების დაწყება, მათ გაცილებით ადრე უნდა დაეწყოთ ინტენსიური სამუშაო პროცესი. პრაქტიკულად, ივნისი-ივლისში მასშტაბური სამუშაოები არ მიმდინარეობდა.
აქვე ჩნდება კითხვა, რამდენად ჩაეტევა ვადებში მერია, ვფიქრობ, იქნება გადაცილება. იგივე კახეთის გზატკეცილზე. ეს ადგილი ავტოსაგზაო შემთხვევების თვალსაზრისით ითვლეობდა ერთ-ერთ ყველაზე პრობლემატურ მონაკვეთად, მაგრამ ის, რომ სამუშაოები უნდა დაწყებულიყო უფრო ადრე, ვიდრე დაიწყო, ამაზე ორი აზრი არ არსებობს. ეს საკმაოდ სერიოზულ პრობლემებს შექმნის სექტემბერში. ხალხი ჩამოდის სექტემბერში, ბრუნდება რაიონებიდან, შესაბამისად, გადაღობილი გზები საგზაო მოძრაობას ძალიან გადატვირთავს.
არ ვიცი რატომ მოხდა, რომ მერიამ არ დაიწყო ეს სამუშაოები ადრე და დაიწყო ასე გვიან. საგზაო ინფრასტრუქტურას რაც შეეხება, სამუშაოები უნდა მთავრდებოდეს ნოემბრის თვემდე. მე მგონია, რომ შესაძლოა, ეს სამუშაოები ვერ მორჩეს ნოემბრამდე და საკმაოდ სერიოზული პრობლემების წინაშე დავდგეთ“, - განაცხადა დავით მესხიშვილმა.