"ქართველების თანადგომამ უნდა განკურნოს..." - რას ამბობს ზურა დოიჯაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე ნუგზარ კვაშალი
მომღერალი ზურა დოიჯაშვილი გულის პრობლემებით თბილისის ერთ-ერთ კლინიკაშია მოთავსებული. 55 წლის მომღერალმა 2015 წელს გულზე ოპერაცია გაიკეთა, თუმცა როგორც ჩანს, პრობლემებმა კვლავ იჩინა თავი.
დოიჯაშვილის შესახებ "ფეისბუქზე" წერს ჟურნალისტი ნინო ჯღარკავა:
"არიან მომღერლები რომლებიც არასდროს არავის აწუხებენ, არც ხმამაღლა შეუძლიათ თავიანთ გაჭირვებაზე წუწუნი, აქვთ ხალხის დიდი სიყვარული და გულში დიდი დარდი. ასეთია ზურა დოიჯაშვილი - სახალხო მომღერალი, უყვარს ყველას დიდს, პატარას, მღერის ყველასთვის. ზურა გულის შეტევით გადაიყვანეს კლინიკაში, ნერვიულობამ თავისი ქნა, ბინა სადაც ცხოვრობდა სამი შვილით და მეუღლით, დაყადაღებულია... მუსიკით ვერ არჩინა ოჯახი.
დღეს სანამ ცოცხალია, მანამ ჭირდება თანადგომა, თორემ მიცვალებულის დატირება კარგად შეგვიძლია. საოცრად თავმდაბალი და უკეთილშობილესი ადამიანია ზურა, არც იტყოდა თავის გაჭირვებას შემთხვევით რომ არ გამეგო. საქართველოს მოსახლეობას ვთხოვ, მათ ვისაც ერთხელ მაინც მოგისმენიათ ზურას სიმღერა, ტაში დაგიკრავთ, გაგღიმებიათ, მოგწონებიათ, დავეხმაროთ ზურას, უმორჩილესად გთხოვთ ყველას, ბიზნესმენებს, ზურას კოლეგებს, უბრალო ადამიანებს, გადავარჩინოთ ზურა!" - წერს ჯღარკავა.
ზურა დოიჯაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გასარკვევად AMBEBI.GE მის მეგობარს, მომღერალ ნუგზარ კვაშალს დაუკავშირდა:
"მის ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება. ზურას წლების წინ რთული ოპერაცია აქვს გადატანილი - გულის შუნტირება, მაგრამ ცოტა მღელვარეა ჩვენი ცხოვრება და როგორც ჩანს, ვერ მოთოკა ნერვები... თან როგორი მოსათოკია, როცა მომღერალი ხარ, სიმღერა ხომ პირველი გულს და ტვინს ურტყამს. ემოციის გარეშე სიმღერა როგორ იქნება? ის უდიდესი ემოციის მომღერალია, უდიდესი მუსიკოსი. აღმოჩნდა, რომ გული აქვს ცოტა სუსტი, მაგრამ იმედი მაქვს, რომ ანგარიშით, რომელიც ინტერნეტში დაიდო, მის დახმარებას ბევრი შეძლებს. იქნებ დავეხმაროთ და გადავარჩინოთ ეს კარგი ადამიანი. ქართველი ხომ ყოველთვის გვერდში უდგას გაჭირვებულს.
- როგორც გაირკვა ბინა დაყადაღებული ჰქონია და მისი დამატებითი ნერვიულობის მიზეზიც ეს არის.
- კი, ეს სიმართლეა და გულის პრობლემებით ის კლინიკაში ხშირად ხვდება ხოლმე. ამჟამად საავადმყოფოში სამი დღის წინ გადაიყვანეს. დღეს არ მინახავს, აუცილებლად ვნახავ. კომუნიკაბელურია, მაგრამ მისი ნერვიულობა ამით არ წყდება. ისევ ქართველი ადამიანების მხარდაჭერამ, თანადგომამ უნდა გამოიყვანოს მდგომარეობიდან და განკურნოს.
ანგარიშის ნომრები: