დღის ფოტო - გიორგი კვირიკაშვილის ბოლო დღე მთავრობის ადმინისტრაციაში
მთავრობის ადმინისტრაციის პრესსამსახურის უფროსი სოფო მოსიძე გიორგი კვირიკაშვილთან ერთად, მთავრობის ადმინისტრაციაში გადაღებულ ფოტოს აქვეყნებს. ფოტო კვირიკაშვილის გადადგომამდე ცოტა ხნით ადრეა გადაღებული.
საქართველლოს პრემიერ-მინისტრმა გადადგომის შესახებ განცხადება მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ საგანგებო ბრიფინგზე გააკეთა.
"მთელი ამ ხნის განმავლობაში მე ვეცადე ვყოფილიყავი თითოეული მოქალაქის პრემიერ-მინისტრი. დიახ, მიმიღია გადაწყვეტილებები საკუთარი თავის საზიანოდ, მაგრამ ყოველთვის, მთელი გულით მჯეროდა და მჯერა, რომ ყველა ნაბიჯი და გადაწყვეტილება იყო ჩემი სამშობლოს სასიკეთოდ ნაკარნახევი და იმისთვის, რომ ჩვენს ქვეყანაში სიტუაცია უკეთესობისკენ შეგვეცვალა. რა თქმა უნდა, ყოველთვის ვიყავი და ვარ გუნდური მოთამაშე. ვხედავ, გუნდში განწყობებს და აქედან გამომდინარე მივიღე ის გადაწყვეტილება, რომელიც ჩემს სიტუაციაში უნდა მიეღო ნებისმიერი გუნდის ხელმძღვანელს", - აღნიშნა კვირიკაშვილმა.
პრემიერ-მინისტრის თანამდებობიდან გადადგომის შედეგად, მთავრობა სრული შემადგენლობით გადამდგარია. საქართველოს კონსტიტუციის გათვალისწინებით, პრემიერ-მინისტრის გადადგომა ან მისი უფლებამოსილების სხვაგვარად შეწყვეტა მთავრობის სხვა წევრთა უფლებამოსილების შეწყვეტას იწვევს.
წაიკითხეთ: "პარტიის თავმჯდომარესთან განსხვავებული მოსაზრებები მქონდა" - რა განაცხადა კვირიკაშვილმა გადადგომამდე რამდენიმე წუთით ადრე