• 2015 წელი: სულ გაცემულია - 5126 ნებართვა, აქედან ფიზიკურ პირზე - 4510, იურიდიულზე - 616
• 2016 წელს სულ გაცემულია 6142 ნებართვა, ფიზიკურ პირზე - 5491; იურიდიულ პირზე - 751
• 2017 წლის რამდენიმე თვეში სამსახურმა 1298 ნებართვა გასცა, აქედან ფიზიკურ პირზე - 1140, იურიდიულზე - 158
აღნიშნულ სტატისტიკაში შედის სხვადასხვა სახის ნებართვა, როგორიცაა: ნებართვა ახალ მშენებლობაზე, დემონტაჟი, რეკონსტრუქცია, შეთანხმებული პროექტის ცვლილება, ნებართვის გაგრძელება და ძეგლზე ჩასატარებელი სამუშაოები.
არქიტექტურის სამსახური ნებართვებს გასცემს შემდეგი ტიპის მშენებლობებზე: საცხოვრებელ ობიექტებზე, სავაჭრო დაწესებულებებზე, სპორტულ კომპლექსებზე, სამეცნიერო და საგანმანათლებლო დაწესებულებებზე, სამედიცინო ობიექტებზე, საინჟინრო ნაგებობაზე და კომუნალურ ობიექტებზე, კულტურისა და დასვენების ობიექტებზე, ასევე კვების დაწესებულებებზე და ა.შ.
რაც შეეხება, საცხოვრებელ ობიექტებს, ამ შემთხვევაში მშენებლობის ნებართვები ოთხ ნაწილად იყოფა: ინდივიდუალური, საერთო საცხოვრებელი, ინდივიდუალური ორბინიანი და მრავალბინიანი მშენებლობები.
მონაცემები დაწვრილებით იხილეთ ინფოგრაფიკაში:
ამასთან, თბილისის მერიის არქიტექტურის სამსახური გასცემს ნებართვას შენობის დემონტაჟზე. 2014 წელს 126 შენობის დემონტაჟზეა გაცემული ნებართვა, 2015 წელს - 79-ის, ხოლო 2016 წელს - 74-ის. რაც შეეხება 2017 წელს, 4 თვის მონაცემებით შენობის დემონტაჟზე 26 ნებართვაა გაცემული.