„გაცოფებული ვარ....გაეთრეს დროზე „ქართული ოცნებიდან“ - ლუკა კურტანიძის მწვავე პოსტი დავით კოღუაშვილზე
საპარლამენტო უმრავლესობის დეპუტატი ლუკა კურტანიძე პოლიტსაბჭოს ახალი წევრის, დავით კოღუაშვილის მიერ "ნაციონალური მოძრაობის" წევრების, გიგი უგულავასა და ვანო მერაბიშვილის მისამართით გაკეთებულ განცხადებას მწვავე პოსტით ეხმაურება.
"შოკირებული ვარ, გაცოფებული ვარ ვინმე კოღუაშვილის განცხადებით. .... კი არ უნდა წავიდეს. .. გაეთრეს დროზე ქართული ოცნებიდან. .. ყველა ჭრილობა ....სისხლის. ..სიკვდილის რაც ერთან ერთად გამოვიარე განმიახლდა. .. ასეთი ადამიანები ერის კაცის შექმნილ იდეაში და მითუმეტეს მის სახლოვეს ვერ იქნება. ... სიმწირის ცრემლები მახრჩობს. .. დავით კოღუაშვილო!!!", - წერს კურტანიძე.
პარტია "ქართული ოცნების" პოლიტსაბჭოს წევრმა დავით კოღუაშვილმა ერთ-ერთ ინტერვიუში ვანო მერაბიშვილის და გიგი უგულავას დროს გატარებულ რეფორმებზე ისაუბრა და არ გამორიცხა, რომ ყოფილ მერს ციხეში დიდხანს დარჩენა აღარ მოუხდეს.
ასევე იხილეთ: თამაზ მეჭიაური - "ქართული ოცნების" დავარცხნილი "ნაციონალებითა" და "რესპუბლიკელებით" დაკომპლექტების თაობაზე ჩემი შიშები მართლდება
"იმ რამდენიმე წამში, იქ რომ ვიდექი, ეს მოგიყევით და ძალიან დიდი იმედი მაქვს, რომ მისმენდით..." - თეა ადეიშვილი ჯულიეტა ვაშაყმაძის დაკრძალვაზე მომხდარ ემოციურ ამბავს იხსენებს
"სტუდენტურ პარლამენტში ბავშვებს მოუწოდებენ მომილოცონ დაბადების დღე და ათი ქულა დაეწერებათ... რამ დაბოღმა სტუდენტი ბავშვი?" - რას წერს გია ვოლსკი "ფეისბუქში"
"ისტორიული ქველმოქმედების მეფე პოლიტიკიდან წავიდა... ზუსტად 12 წლის შემდეგ, მეც მივდივარ პოლიტიკური ველიდან" - რას წერს ლუკა კურტანიძე