დედა-შვილი კვეზერელების მკვლელობაში ბრალდებულები რამდენიმე მძიმე დანაშაულში ფიგურირებენ
თბილისის საქალაქო სასამართლომ დედა-შვილის ნატო და გურამ კვეზერელების მკვლელობის საქმეზე ბრალდებულებს წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა. საქმე ეხება 2014 წლის 17 დეკემბერს მომხდარ მკვლელობის საქმეს, კერძოდ, ბრალდებულებმა გურამ კვეზერელი მოტყუებით მიიყვანეს კოჯორში, ერთ-ერთ აგარაკზე და ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენეს, რის შედეგადაც ეს უკანასკნელი ადგილზე გარდაიცვალა. მოგვიანებით კი, ახალგაზრდა მამაკაცის დედა საკუთარ სახლში განსაკუთრებული სისასტიკით მოკლეს.
"კვირის პალიტრის" ინფორმაციით, მკვლელობაში ბრალდებულები არიან გიორგი ყუფარაძე და ვასილ გოშაძე. ყუფარაძე საქართველოში არ იმყოფება. მისი ადვოკატის თქმით, ის დანაშაულს არ აღიარებს. რაც შეეხება კიდევ ორ დაკავებულს, რომელთაც ბრალად ედებათ დანაშაულის დაფარვა, მათთვის ბრალის წაყენებაზე სასამართლოს ჯერ არ უმსჯელია.
ორმაგ მკვლელობაში ერთ-ერთი ბრალდებული ვასილ გოშაძე, რომელიც ამჟამად პატიმრობაშია, ამ მკვლელობის გახსნამდე სასჯელს იხდიდა ნარკოდანაშაულისთვის, მას 15-წლიანი პატიმრობა აქვს მისჯილი. არსებული ინფორმაციით, ის აღიარებს დანაშაულს და თანამშრომლობს გამოძიებასთან. ვარაუდობენ, რომ სწორედ მისგან გავიდნენ სამართალდამცავები დანაშაულის კვალზე.
გიორგი ყუფარაძე, ასევე ვასილ გოშაძე ფიგურირებდნენ 2003 წლის 15 სექტემბერს მომხდარი ზურაბ ზუბადალაშვილის მკვლელობის საქმეში. ყუფარაძე ასევე გასამართლებული იყო ორი აზერბაიჯანელი ძმის განზრახ მკვლელობისთვის, მას 2008 წელს მიუსაჯეს 25 წელი, თუმცა დროზე ადრე, სავარაუდოდ, იმიტომ გაათავისუფლეს, რომ მან სამართალდამცავებთან ზუბადალაშვილების საქმეზე ითანამშრომლა და შემკვეთები დაასახელა განაგრძეთ კითხვა
გიორგი ყუფარაძე, ასევე ვასილ გოშაძე ფიგურირებდნენ 2003 წლის 15 სექტემბერს მომხდარი ზურაბ ზუბადალაშვილის მკვლელობის საქმეში. ყუფარაძე ასევე გასამართლებული იყო ორი აზერბაიჯანელი ძმის განზრახ მკვლელობისთვის, მას 2008 წელს მიუსაჯეს 25 წელი, თუმცა დროზე ადრე, სავარაუდოდ, იმიტომ გაათავისუფლეს, რომ მან სამართალდამცავებთან ზუბადალაშვილების საქმეზე ითანამშრომლა და შემკვეთები დაასახელა   განაგრძეთ კითხვა