„მშობიარობის დროს მე და ჩემს შვილს, სიკვდილი გვისურვა“ - ხატია სიჭინავას დედამთილთან ურთიერთობა დაეძაბა
"დედა, შენი დაბადება, პირდაპირ კავშირშია ჩემს ბედნიერებასთან.რომ არა შენი დაბადების დღე, მე ვერ შევდგებოდი როგორც ბედნიერი ქალი და დედა. უბრალოდ არ შეიძლება არ მიყვარდე, რადგან ღმერთს ვაწყებინებდი არ მყვარებოდა ქალი, რომელმაც ჩემს ცხოვრებაზე იზრუნა მაშინ,როცა წარმოდგენაც არ ქონდა ჩემზე და ჩემი სიყვარული გააჩინა და აღზარდა საამაყო ადამიანად" - ასე ულოცავდა ხატია სიჭინავა დედამთილს დაბადების დღეს დაახლოებით ერთი წლის წინ. თუმცა, როგორც ცოტა ხნის წინ გაირკვა, რძალ-დედამთილს შორის დაძაბული ურთიერთობაა.
ყველაფერი მას შემდეგ გახდა ცნობილი, როცა ხატიას დედამთილმა, ლალი ნოზაძემ ხატიას ერთ-ერთი ინტერვიუ გაიზიარა.
ამის შემდეგ ხატიამ ფეისბუქზე სტატუსი დაწერა:
"არ ვიცი საიდან და როგორ დავიწყო... სამწუხაროა მაგრამ ჩემი და ჩემი დედამთილის ურთიერთობა, ჩანასახშივე განწირული იყო ... ვიცი ბევრს გაუხარდება, მაგრამ ფაქტი ფაქტად რჩება. ფარისევლობა დიდხანს ვერ ცოცხლობს. ეს იმ დედამთილზე გიყვებით ჯვრისწერაზე რომ წყევლა კრულვით გაგვაცილა მე და ჩემი ქმარი. მერე მშობიარობის დროს მე და ჩემს შვილს, რომ სიკვდილი გვისურვა..
დიახ იმ დედამთილზე გიყვებით, ჩემი ქმრის სიყვარულით ყველაფერი, რომ დავივიწყე და დედა
დავუძახე. მერე ყველგან ვაქებდი და ვადიდებდი და მართლა გულწრფელად მჯეროდა, რომ შევუყვარდი... იმ დედამთილზე ვამბობ ბაღიდან რომ მოხსნეს და სასამართლო, სასამართლო დავწანწალებდი, რომ გულდაწყვეტილი არ დარჩენილიყო... განაგრძეთ კითხვა
"დედა, შენი დაბადება, პირდაპირ კავშირშია ჩემს ბედნიერებასთან. რომ არა შენი დაბადების დღე, მე ვერ შევდგებოდი როგორც ბედნიერი ქალი და დედა. უბრალოდ არ შეიძლება არ მიყვარდე, რადგან ღმერთს ვაწყებინებდი არ მყვარებოდა ქალი, რომელმაც ჩემს ცხოვრებაზე იზრუნა მაშინ,როცა წარმოდგენაც არ ქონდა ჩემზე და ჩემი სიყვარული გააჩინა და აღზარდა საამაყო ადამიანად" - ასე ულოცავდა ხატია სიჭინავა დედამთილს დაბადების დღეს დაახლოებით ერთი წლის წინ. თუმცა, როგორც ცოტა ხნის წინ გაირკვა, რძალ-დედამთილს შორის დაძაბული ურთიერთობაა.
"პულსი ამდიოდა 100-ზე, საუბრისას ღრმად ჩასუნთქვები მჭირდებოდა" - ნიუ-იორკში მყოფი ქართველი ცოლ-ქმარი, რომლებმაც COVID-19 დაამარცხეს
"უმუშევრად დარჩენილ ქართველებს ხშირად ხვდებათ კართან საკვები ან ფული..." - რას ყვება 34 წლის ემიგრანტი აშშ-ში ქართველების ცხოვრების შესახებ