ვის წინააღმდეგ მისცემს ჩვენებას თამაზ თამაზაშვილის ყოფილი თანასაკნელი?!
რატომ შეიწყალა პრეზიდენტმა 260-ე მუხლით (ნარკოტიკული დანაშაული) გასამართლებული ვუგარ ალიევი?! ვინ უშუამდგომლა მას გიორგი მარგველაშვილთან?! დაეხმარა თუ არა ვუგარ ალიევს თამაზ თამაზაშვილი?! ამის შესახებ ვუგარ ალიევი "კვირის პალიტრას" ექსკლუზიურად ესაუბრა. ის ახლახან პროკურატურამ დაკითხვაზე დაიბარა.
შეგახსენებთ, "კვირის პალიტრის" წინა ნომერში გამოქვეყნებულ სტატიაში სათაურით: "პროკურატურამ საქმე თამაზაშვილის და ელისაშვილის წინააღმდეგ აღძრა?" ნანა კაკაბაძე აცხადებდა, რომ პროკურატურა დაინტერესდა, რატომ შეიწყალა პრეზიდენტმა საკუთარი ცოლისძმა და ერთ-ერთი ნარკორეალიზატორი... რედაქციაში ყოფილი პატიმარი ვუგარ ალიევი გვესტუმრა და განაცხადა: "მე არ ვარ ნარკორეალიზატორი!"
- ნანა კაკაბაძეს არ უთქვამს, ვის გულისხმობდა. რატომ ჩათვალეთ, რომ თქვენზე ლაპარაკობდა?
- იმიტომ, რომ მე ვიჯექი თამაზაშვილის საკანში.
- სტატიაში არც ეს თქმულა...
- რა მნიშვნელობა აქვს, მივხვდი, რომ ჩემზე იყო საუბარი.
- რისთვის იხდიდით სასჯელს და რატომ შეგიწყალათ პრეზიდენტმა?
- 2009 წლის 22 ოქტომბერს ვანო მერაბიშვილისა და ერეკლე კოდუას ბრძანებით დამაკავეს. ადრე კრიმინალური პოლიციის თანამშრომელი ვიყავი და ზემდგომებთან ინფორმაცია მივიტანე, რომ მარნეულში კუდ-ის ყოფილი უფროსი და სოდ-ის თანამშრომელი ნარკორეალიზატორებისგან ფულს იღებდნენ. ეს არ მოეწონათ.
"ბარიგას" დაჭერა რომ მინდოდა, ზემოდან მირეკავდნენ, თავი დაანებე, ჩვენი კაციაო. ერთი-ორჯერ "მოდულშიც" დამიბარეს. კოდუას მოადგილე და მარნეულის სოდ-ის ყოფილი უფროსი დამემუქრნენ, თუ არ გაჩერდები, "კისლატას" გადაგასხამთ და შენგან ძვალიც არ დარჩებაო. ერთ კვირაში კი მანქანაში 3 გრამი ჰეროინი ჩამიდეს და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული ნივთიერების შეძენა-შენახვისთვის დამაკავეს. გასამართლებული ვარ თაღლითობისა და ქრთამის აღების ბრალდებითაც. მერე ყველა სასჯელი შემიკრიბეს და 27 წელი მომისაჯეს.