"თარხან ბათირაშვილის თემა კვლავ აქტუალური გახდა" - რა ხდება პანკისის ხეობაში?!
ექსტრემისტული დაჯგუფება "ისლამისტური სახელმწიფოს" მიერ საფრანგეთში განხორციელებული ტერაქტების სერიის შემდეგ საქართველოს ხელისუფლებაში უფრო აქტიურად ალაპარაკდნენ იმ საფრთხეებზე, რაც შესაძლოა ქვეყანას ამ თვალსაზრისით ემუქრებოდეს და რაზეც ჩვენს საზოგადოებას ექსპერტები უკვე კარგა ხანია მიუთითებენ. ეს თემა საქართველოში განსაკუთრებულად აქტუალური, მას შემდეგ გახდა, რაც სირიასა და ერაყში საქართველოდან ახალგაზრდების წასვლა გახშირდა. ფართო საზოგადოებისთვის ცნობილია, რომ ამ მიმართულებით ახალგაზრდების გაყვანა ყველაზე ხშირად პანკისის ხეობიდან და აჭარიდან ხდება.
ტერორიზმის კვლევის ცენტრის დირექტორმა ბადრი ნაჭყებიამ "კვირის პალიტრასთან განაცხადა: "ტერორისტები ჩვენთან უკვე არიან, იდეოლოგია არსებობს და სულ უფრო იკიდებს ფეხს. ამას მხოლოდ ასანთის გაკვრა სჭირდება. აუცილებელია, მჭიდროდ ვითანამშრომლოთ რუსეთის, თურქეთის, აზერბაიჯანისა და ირანის სპეცსამსახურებთან. ეს უნდა იყოს ყოველდღიური სამუშაო რეჟიმი. დიდი სიფრთხილე გვმართებს - ჩვენისთანა ქვეყანა შეიძლება ერთმა ტერაქტმაც კი კოლაფსში ჩააგდოს".