საიდან იცნობს დიტო ჩუბინიძე პოლიციის მკვლელობაში ბრალდებულს? - პასუხები ჩუბინიძე-ჟორჟოლიანის სკანდალურ ურთიერთბრალდებებზე
სამართალდამცავები პოლიციელების მკვლელობაში ბრალდებულ შალვა აბულაძეს ეძებენ. მათი ინფორმაციით, შალვა აბულაძემ რამდენიმე თვის წინ ბორჯომში მოკლა პოლიციელი, ორი დღის წინ კი თბილისში, 28 წლის ბექა მარგიშვილის სიცოცხლე იმსხვერპლა.
გუშინ ტელეწამყვანმა ნანუკა ჟორჟოლიანმა "ასავალ-დასავალის" ჟურნალისტის, დიტო ჩუბინიძის და შალვა აბულაძის ფოტო გამოაქვეყნა. Ambebi.ge შეეცადა, თავად ჩუბინიძესთან გაერკვია, საიდან იცნობს შალვა აბულაძეს.
- ეს კაცი, შალვა აბულაძე იყო ჩემი რესპოდენტი, რამდენიმე ინტერვიუ მაქვს მასთან ჩაწერილი გაზეთ "ასავალ-დასავალში", მათ შორის ბოლო ჩვენი ინტერვიუ ჩაიწერა ამა წლის 19/25 იანვრის ნომერში, სადაც მან მამუკა ხაზარაძე დაადანაშაულა მის მიერ განხორციელებულ პოლიტიკურ დევნაში. მანამდე 2014 წლის 19 ოქტომბერს შალვა აბულაძემ ბორჯომში ჩაატარა ხალხმრავალი აქცია-პერფორმანსი, სადაც მან ბორჯომის ქარხნის წინ დადგა ე.წ. სიმბოლური კუბო, სადაც მიდიოდნენ ადამიანები და მიჰქნდათ ყვავილები. ეს ფოტოც იქ არის გადაღებული და "ფეისბუქზეც" მიდევს. თუ ჩემი დანაშაული ის არის, რომ როგორც ჟურნალისტმა გავაშუქე შალვა აბულაძის აქცია და გადავიღე სურათები, ეს უკვე სიგიჟის ზღვარს სცილდება. იმ დროს, როცა აქციას ატარებდა, არც დანაშაულში იყო ეს კაცი მხილებული და არც ძებნილი იყო. მერე რა მოხდა, ამის შესახებ როგორ გითხრათ?
- ინტერნეტში გავრცელდა თქვენი კომენტარი, სადაც წერთ, რომ შალვა აბულაძე პატიოსანი ადამიანია, თქვენ გეკუთვნით ეს სიტყვები?