რატომ დაუპირისპირდა არქიმანდრიტ ანთიმოზის გამო, ეკო დეისაძეს "ინტელექტუალური ელიტა"
წუხელ დიდი გამოხმაურება მოჰყვა ეკო დეისაძის სტატუსს, რომელიც ტელეკომპანია "მაესტროზე" გადაცემა "1 წუთში" არქიმანდრიტი ანთიმოზის გამოსვლას ეხებოდა. დეისაძე წერს, რომ საკუთარი აზრის გამოხატვის უფლება ყველას უნდა ჰქონდეს - ამ სტატუსმა კი "ფეისბუქზე" დაპირისპირებები გამოიწვია. დისკუსიებში, გოგი გვახარია, ირაკლი კაკაბაძე, თამარ ჩერგოლეიშვილი და არქიმანდრიტიც ჩაერთვნენ:
"ჩვენთან, საქართველოში უმრავლესობას პრადვინუტობაზე აქვს პრეტენზია, ხოდა ვის რა უნდა ის ეგონოს, უბრალოდ მე მიმაჩნია რომ საზოგადოების ინტელექტუალური ელიტა (რომელიც თქვენ წარმოიდგინეთ რეალურად არსებობს) უნდა ცდილობდეს განსხვავებული ფენების გაერთიანებას და უშუალო კონტაქტის დამყარებას ამ ადამიანებთან, მაშინ ვითარდება სახელმწიფო და ეს წრე რეალურად ანაცვლებს ბევრ რამეს, ჩვენი ინტელექტუალების "ენა" და ქმედება კი უცხოა ხილია მასისთვის, ამიტომ მის ადგილს მასაში სხვა ინსტიტუცია იკავებს, (ამ შემთხვევაში ეკლესია, ან რომელიმე პოლიტიკური პარტია) მაშინ ვისთვის შრომობთ თქვენ პრადვინუტებო? რატომ თხრით თითებით მიწას, როდესაც ნიჩაბი შეგიძლიათ გამოიყენოთ. მოკლედ, ერთ რამეს ვხვდები, მაპატიეთ, მაგრამ იმ სიბნელის ხარჯზე "ანათებთ" რისი შეცვლის სურვილიც იდეაში გაქვთ.