ახალი სახეები - ადამიანები, რომლებსაც 2014-მდე არავინ იცნობდა
მიიწურა 2014 წელი და Ambebi.ge იწყებს წლის შემაჯამებელი სტატიების ციკლს, რომლებიც წლის განმავლობაში ყველაზე კითხვად მასალებზე დაყრდნობით მზადდება. ამ სტატიაში წარმოგიდგენთ ჩვენს თანამოქალაქეებს, რომლების შესახებ 2014-მდე არაფერი ვიცოდით, წელს კი გამოჩენისთავე მიიპყრეს ქართული საზოგადოების ყურადღება.
თითოეული მათგანი ქვემოთ მოყვანილ ჩამონათვალში შევიდა მხოლოდ იმიტომ, რომ მათ შესახებ მომზადებული სტატიები ათობით ათასი მკითხველის ინტერესის საგნად იქცა. თავად განსაჯეთ და, ხშირ შემთხვევებში, მკითხველი მათზე მომზადებული სტატიების მიმართ ბევრად მეტ ინტერესს იჩენდა, ვიდრე ქვეყანაში მიმდინარე პოლიტიკური თუ სოციალური მოვლენებისადმი...
ის წლის მიწურულს ჟურნალმა "გზამ" აღმოაჩინა, და შეიძლება ითქვას, რომ გამხელილი სასიყვარულო ისტორიით სულ რამდენიმე წუთში ინტერნეტსენსაციად იქცა. ანა-მარია კიპაროიძე ჩვენს ათეულში პირველია. ის არის ასაკოვანი ქალბატონი, რომელიც მას შემდეგ, რაც განაცხადა, რომ ედუარდ შევარდნაძესთან 10-წლიანი ფარული რომანი აკავშირებდა, უდავოდ წლის აღმოჩენად იქცა. [მეტი]
ადამიანებს შორის, რომლებსაც 2014 წლამდე არავინ აქცევდა ყურადღებას, მაგრამ წელს საზოგადოების ინტერესმა "წალეკა", ამალია ჯიბლაძეა. ჯერ უცნობია, დასრულდება თუ არა მისთვის 2014 წელი "ნიჭიერში" გამარჯვებით, თუმცა ერთი რამ ფაქტია - მისი, როგორც მომღერლის მიმართ იმდენად მაღალია ინტერესი, რომ თავისუფლად შეუძლია ეს ყველაფერი ძალიან სასიკეთოდ გამოიყენოს. [მეტი]
"ცხვირსახოცი მიშოვე" - სააკაშვილის ამ ფრაზის ადრესატმა უმალვე მიიქცია საზოგადოების ყურადღება. ამჯერად საუბარია მერი კოკაიაზე, რომლის შესახებ მომზადებული სტატია წლის ყველაზე კითხვად მასალებს შორისაა. იმის გათვალისწინებით, რომ საზოგადოების უდიდეს ნაწილს ყოველთვის აინტერესებს ქალბატონები, რომლებიც ექსპრეზიდენტის გარემოცვაში არიან, ალბათ, მერი კოკაიასადმი ცხოველი ინტერესი არ არის გასაკვირი. [მეტი]