6 წლის ქართველ გოგონას თურქეთში დედის თირკმელი გადაუნერგეს
თურქეთის ქალაქ იზმირში 6 წლის ქართველი გოგონასთვის თირკმლის გადანერგვის ურთულესი ოპერაცია წარმატებით დასრულდა. ამის შესახებ თითქმის ყველა თურქული მედიაგამოცემა წერს. მათი ინფორმაციით, სოფიო მხატვრიშვილის დონორი დედა, შორენა მხატვრიშვილი იყო.
ამ დროისთვის, დედაც და შვილიც თავს კარგად გრძნობენ და თურქული მედიასაშუალებების ცნობით, ისინი მალე საქართველოში დაბრუნდებიან.
მხატვრიშვილების ოჯახი თბილისში ცხოვრობს. ბავშვს თირკმელების უკმარისობის დიაგნოზი ორი წლის წინ დაუსვეს და 6 წლის სოფიო მკურნალობის კურსს იზმირის სამედიცინო ცენტრში 2014 წლიდან გადის.
რას ამბობს თბილისის ვიცე-მერი ვაკის პარკში სასტუმროს აშენების საკითხზე?
"ისე მოხდა, რომ ჩემი მეუღლეც "გააჩერეს" და ოჯახში შემომტანი მხოლოდ მე ვარ..." - იუმორისტი ოჯახსა და ეკრანს მიღმა ცხოვრებაზე
"იმიჯის შელახვის ბრალდებას აყენებს სათამაშო ბიზნესი მაშინ, როდესაც უამრავ ადამიანს თვითონ აყენებს ტრაგიკულ ზიანს" - რატომ უჩივლა "სათამაშო ბიზნესის ასოციაციამ" გიორგი ბახტურიძეს