უჩვეულო სათამაშოები: ბარბი და კენი იესო ქრისტეს და ღვთისმშობლის სახით "გაცოცხლდნენ"
არგენტინელმა მხატვრებმა სოციალურ ქსელებში ბარბისა და კენის ახალი მოდელები გამოაქვეყნეს, რომლებმაც იესო ქრისტეს, ღვთისმშობლისა და კიდევ 31 წმინდანის როლები მოირგეს. მხატვრებმა, თოჯინების შესაქმნელად, კათოლიკური სიწმინდეების გარდა, ისლამური და ბუდისტური რელიგიის წმინდანები გამოიყენეს.
ავტორებმა ფულ პაოლინიმ და მარიანელა ფარელმა თოჯინების მთელი კოლექცია შეიმუშავეს, რომელიც ბუენოს-აირესში, 30 ოქტომბერს გამართულ გამოფენაზე იქნება წარმოდგენილი. თოჯინების შექმნას უაყოფითი გამოხმაურება მოჰყვა კათოლიკური ეკლესიის მხრიდან და ქვეყანაში დიდი პოლემიკის მიზეზიც გახდა.
მხატვრები ირწმუნებიან, რომ მათ მიზანს არ წარმოადგენდა ვინმეს რელიგიური გრძნობების შეურაცხყოფა და გაკვირვებულები არიან ასეთი ნეგატიური რეაქციით, თუმცა, აღიარებენ, რომ კოლექცია პროვოკაციულ ხასიათს ატარებს. განსაკუთრებით არგენტინისთვის, რომელიც ძალიან რელიგიურ ქვეყანად მიიჩნევა.