გაზეთი "პრაიმტაიმი" გასულ კვირაში დეპუტატისა და ბიზნესმენის, თემურ ჩარკვიანის გარდაცვალების ფაქტს სტატიას უძღვნის. გამოცემა აქვეყნებს წერილს, რომელიც ოჯახის ახლობლის თქმით, მან გარდაცვალებამდე დაწერა.
"თემური იყო უპატიოსნესი ადამიანი, მაგრამ იმ ზომამდე მიიყვანეს, რომ კაცმა საბოლოოდ თავი მოიკლა. ჩვენ ისედაც კარგად ვიცით, რა ზეწოლებს განიცდიდა, როგორ გააკეთებინეს არაერთი ქალაქი, მერე თვითონ რომ ხსნიდნენ საზეიმოდ სააკაშვილი, მერაბიშვილი და ამაყობდნენ. გააკეთებინეს და "გადააგდეს". სიღნაღის რეაბილიტაციიდან დაწყებული, ბათუმითა და ქობულეთით დასრულებული, უამრავი პროექტი განახორციელებინეს, მაგრამ ფული არ გადაუხადეს. ეს დეტალურად აღწერა თავის წერილშიც, რომელიც გარდაცვალებამდე დატოვა.
წერილში თემური პირდაპირ ადებს ხელს ზურაბ ადეიშვილს, მაგას ჩემი გამწარებისთვის ღმერთი არ გაახარებსო. ჯერ მისი პარტნიორები დაიჭირეს, ორი კაცი, რომელიც თემურის გამოსახსნელი გახდა და 360 ათასი გადაახდევინეს. მერე თავად თემურს მიადგნენ და მის დაჭერას აპირებდნენ.
ცალკე ფული წაართვეს იმის გამო, რომ არ დაეჭირათ, დაადეს უზარმაზარი ვალები და ვეღარ გაუძლო კაცმა. წერილში ბოლოს იმასაც კი ამბობს, ახლა მინდოდა სიცოცხლე, მაგრამ ვეღარ ვუძლებო", - ყვება გამოცემასთან საუბრისას თემურ ჩარკვიანის ოჯახის ახლობელი.