2013 წლის ყველაზე პოპულარული სახელების TOP ათეული
ვაჟებისთვის სახელების შერჩევის ტენდენცია უცვლელია - ახალშობილების პოპულარული სახელების ათეულის სათავეში გიორგია, ხოლო გოგონების შემთხვევაში, სახელმა მარიამმა მესამე პოზიციიდან პირველ ადგილზე გადაინაცვლა.
სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს ინფორმაციით, რომელიც მონაცემთა ერთიან ბაზას ეყრდნობა, 2013 წლის სტატისტიკის მიხედვით, ვაჟების პოპულარული სახელებია - გიორგი - 2764, ნიკოლოზი - 2593, ლუკა - 1770, ანდრია - 1766, საბა - 1386, დავითი - 1301, ალექსანდრე - 1018, გაბრიელი - 901, დემეტრე -732 და მათე - 687.
გოგონების სახელებში კი ყველაზე პოპულარული შემდეგი ათეულია - მარიამი - 3416, ბარბარე - 2309, ანასტასია - 1838, ელენე - 1770, ნინო - 1681, ანა - 1351, ლიზა -1023, ნია - 801, თამარი - 534 და ნატალია - 503.
ნათია ლეშკაშელი, Ambebi.ge
ვაჟებისთვის სახელების შერჩევის ტენდენცია უცვლელია - ახალშობილების პოპულარული სახელების ათეულის სათავეში გიორგია, ხოლო გოგონების შემთხვევაში,  სახელმა მარიამმა მესამე პოზიციიდან პირველ ადგილზე გადაინაცვლა.