საპატრიარქო სპეციალურ განცხადებას ავრცელებს
საქართველოს საპატრიარქო კათოლიკოს-პატრიარქის მდივნის სახელით ინტერნეტში გავრცელებულ კომენტართან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს.
საპატრიარქოს ინფორმაციით, გავრცელებული ტექსტი შორენა თეთრუაშვილს არ ეკუთვნის.
"კათოლიკოს-პატრიარქის მდივნის სახელით ინტერნეტ-სივრცეში ახლახან გავრცელებული ტექსტი ქ-ნ შორენა თეთრუაშვილს არ ეკუთვნის. საერთოდ, იგი საჯაროდ არასოდეს აფიქსირებს თავის პირად პოზიციას და არ სარგებლობს არც ერთი სოციალური ქსელით. ასე რომ, ამ შემთხვევაშიც მორიგ სიცრუესთან გვაქვს საქმე", - ნათქვამია საპატრიარქოს განცხადებაში.
რამდენიმე დღის წინ შორენა თეთრუაშვილის სახელით სოციალურ ქსელში ჩანაწერი გავრცელდა, რომელშიც თითქოს ის საქართველოს წართმეულ მიწებზე საუბრობდა და რუსეთს ოკუპანტად მოიხსენიებდა. ტექსტი საქართველოს ახალ თავდაცვის მინისტრსაც ეხებოდა. კერძოდ, მასში თავდაცვის უწყების ახლად დანიშნული ხელმძღვანელი მოხსენიებული იყო, როგორც "გაურკვეველი მსოფლმხედველობის დიაცი", რომელიც "კიდევ უფრო ბუნდოვანს გახდის ჩვენს ისედაც სავალალო მომავალს".