გიორგი მარგველაშვილი - როდესაც მიხვალთ მაღაზიასა და სუპერმარკეტში, მოითხოვეთ ქართული პროდუქცია
როდესაც მიხვალთ მაღაზიასა და სუპერმარკეტში" მოითხოვეთ ქართული პროდუქცია" - ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა განაცხადა" რომელმაც დღეს ქართული პროდუქციის პოპულარიზაციის მიზნით კამპანია - "მოითხოვე ქართული" დაიწყო.
გიორგი მარგველაშვილი პრეზიდენტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან" ჟურნალისტებთან და სხვა სტუმრებთან ერთად" აღნიშნული კამპანიის ფარგლებში შიდა ქართლსა და მცხეთა-მთიანეთში არსებულ ქართულ საწარმოებს - "კამპას" "კულას" "ქარელის ჩირის" და დვანში კომპანია "დინასტიას" ეწვია. გიორგი მარგველაშვილმა სტუმრებთან ერთად ქართული პროდუქცია დაააგემოვნა. პრეზიდენტი პროდუქციის წარმოების პროცესს გაეცნო და მის შექმნაში მიიღო მონაწილეობა.
"სოფელ დვანიდან სულ ახლოს საოკუპაციო ზოლთან გოგა ჩანადირთან და ტარიელ ზივზივაძესთან ერთად" მინდა კიდევ ერთხელ ხაზი გავუსვა იმ ინიციატივას" რომელსაც ჩვენ დავუჭირეთ მხარი - ეს არის ამ ადამიანების მიერ დაწყებული ინიციატივა" ეს არ არის პრეზიდენტის ინიციატივა" არამედ საზოგადოებისაა" რომელსაც ჩვენ მხარი დავუჭირეთ. ინიციატივა მდგომარეობს შემდეგში - ჩვენ უნდა გავაძლიეროთ ჩვენი ქვეყნის წარმოება" მოვითხოვოთ ქართული იქ" სადაც მივდივართ შესაძენად პროდუქტის და ვიცოდეთ" რომ ამის უკან დგას ის" რომ ჩვენ ამით ვაძლიერებთ ქვეყნის ეკონომიკას" ვაძლიერებთ იმ ადამიანებს" რომლებიც დასაქმებულები არიან ქართულ წარმოებაში" ვქმნით სამუშაო ადგილებს" ვეხმარებით სავალუტო სირთულეების დაძლევაში და იმედს ვაძლევთ ერთმანეთს" რომ ერთად დგომით შეგვიძლია გავაძლიეროთ ერთმანეთი. კიდევ ერთხელ" როდესაც მიხვალთ მაღაზიასა და სუპერმარკეტში" მოითხოვეთ ქართული პროდუქცია"" - განაცხადა მარგველაშვილმა.
კამპანია "მოითხოვე ქართული" შიდა ქართლიდან და მცხეთა-მთიანეთიდან დაიწყო და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.