ნუცა ბუზალაძე "ახალი ტალღის" მეორე ტურშიც ლიდერია
ლატვიის ქალაქ იურმალაში მიმდინარე მე-13 საერთაშორისო მუსიკალურ კონკურსში მეორე საკონკურსო დღის შედეგებით ქართველი კონკურსანტი 151 ქულით, კვლავ ლიდერია.
ნუცა ბუზალაძემ ნაციონალურ ტურში სოფო ხალვაშთან ერთად მიხელ ჩირინაშვილის "ყვავილების ქვეყანა" შეასრულა. ქართულმა დუეტმა ჟიურისგან უმაღლესი შეფასება: 10 11 10 11 11 11 11, სულ 75 ქულა დაიმსახურა.
შეგახსენებთ: წელს კონკურსში 13 ქვეყნის 16 კონკურსანტი იღებს მონაწილეობას. კონკურსზე საქართველოს ნუცა ბუზალაძე წარადგენს. ქართველმა კონკურსანტმა პირველივე ტურში ფურორი მოახდინა და ჟიურისგან უმაღლესი ქულები დაიმსახურა.
"ჩიხურამ თურქებს ჩაუტარა, ბუზალაძემ - რუსებს" სოციალურ ქსელში ქართველები ორ გამარჯვებას ზეიმობენ "მას ნერვი არ აქვს" - რამ განსაზღვრა ნუცა ბუზალაძის პირველი წარმატებული გამოსვლა
ნუცა ბუზალაძე "ახალი ტალღა" 2014 წლის პირველ საკონკურსო ტურში პირველ ადგილზეა
ლატვიის ქალაქ იურმალაში მიმდინარე მე-13 საერთაშორისო მუსიკალურ კონკურსში მეორე საკონკურსო დღის შედეგებით  ქართველი კონკურსანტი 151 ქულით, კვლავ ლიდერია.